• In English
 • Україна якнайшвидше має стати енергоефективною та енергонезалежною, – Володимир Гройсман
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 лютого 2018 року о 11:39

  Україна має всі можливості – ресурсні та фінансові – аби за кілька років перейти на повну енергонезалежність і запровадити програми ефективного споживання енергоносіїв. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

  Він звернув увагу, що питання тарифів та якості комунальних послуг – одне з найактуальніших і постає постійно. Разом з тим, його вирішення - це системна робота центральної та місцевої влади.

  «Правильні заходи по енергозбереженню можуть знизити (комунальні) рахунки в 2-3 рази. Ключове питання – скільки ми споживаємо тепла, і питання енергоефективності виходить тут на передній план, - сказав Володимир Гройсман. - Котельні мають бути сучасними та високоефективними, труби до будинків – замінені та ізольовані, аби вони не гріли землю та повітря. В будинках потрібно утеплити стіни, встановити вікна, індивідуальні пункти, які не допускають втрат тепла. Це питання регулювання й споживання. І відповідальність за це несе місцева влада».

  Глава Уряду наголосив, що на місцях зосереджені понад 100 млрд грн додаткових доходів, тож ресурси для проведення необхідних заходів – є.

  «Україна має стати швидше енергоефективною та енергонезалежною, - сказав Володимир Гройсман. - Протягом декількох років зможемо вийти на повне забезпечення власним газом, і розпочнемо системне зниження цін на газ. Це буде правильним кроком».

  Глава Уряду також нагадав, що цього року в Україні розпочне роботу Фонд енергоефективності – як інструмент енергомодернізації, в тому числі житлового фонду, і інструмент допомоги місцевим бюджетам. «Хочу подякувати міжнародним партнерам за систему підтримку Фонду», - додав Прем’єр-міністр.

  Україна якнайшвидше має стати енергоефективною та енергонезалежною, – Володимир Гройсман