• In English
 • Україна та ЄС домовилися поглибити співпрацю у сфері критичної сировини (оновлено)
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 листопада 2020 року о 09:00

  12 листопада відбулася онлайн-зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Віце-президента Європейської Комісії з питань міжінституційних відносин та прогнозування Мароша Шефчовіча.

  Сторони обговорили шляхи активізації співпраці України та Єврокомісії у сфері критичної сировини та побудови стратегічного партнерства між ЄС та Україною у цій сфері.

  Денис Шмигаль наголосив, що основною метою України у сфері економічного співробітництва з Європейським Союзом є подальша інтеграція України у внутрішній ринок ЄС, як це закріплено в положеннях Угоди про асоціацію. Та зазначив, що Україна підтримує наміри Євросоюзу розвивати стратегічне партнерство з іншими країнами.

  «Розглядаємо можливості для спільної розробки з ЄС підходів щодо використання українського потенціалу у видобувній галузі, щоб допомогти ЄС і разом будувати глобальні конкурентоспроможні виробничі ланцюжки доданої вартості в Європі», — сказав Прем’єр-міністр України.

  Як зазначив Денис Шмигаль, для України важливо ініціювати спільний проект із геологічного вивчення рудовиявлення корисних копалин і протягом 2021 року підготувати до аукціону кілька родовищ тих мінералів, які віднесені до стратегічного переліку Євросоюзу.

  Прем’єр-міністр України також привітав запуск Європейського Альянсу Критичної Сировини: «Упевнений, українські стейкхолдери приєднаються до діяльності Альянсу і налагодять взаємовигідну співпрацю з європейськими партнерами».

  Денис Шмигаль запропонував застосувати інноваційний кластерний підхід у розвитку співробітництва в сировинній сфері: «Ми могли б розглянути можливість будівництва на території України заводу з виробництва акумуляторів для електрокарів або виробництва електроавтобусів, які могли б поставлятися в країни Європи та на інші світові ринки».

  Україна, за словами Прем’єр-міністра, також готова розглянути можливість запуску спільного проекту підтримки України з верифікації наявної інформації про розвідані й потенційні запаси критичної сировини.

  Україна та ЄС домовилися поглибити співпрацю у сфері критичної сировини (оновлено) Україна та ЄС домовилися поглибити співпрацю у сфері критичної сировини (оновлено) Україна та ЄС домовилися поглибити співпрацю у сфері критичної сировини (оновлено)