• In English
 • Україна та Японія визначили подальші кроки з виконання досягнутих домовленостей в екологічній сфері
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 01 червня 2018 року о 11:17

  Україна та Японія зацікавлені у поглибленні двостороннього партнерства. Про це йшлося під час зустрічі Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака із Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Шігекі Сумі.

  Під час зустрічі відбулося обговорення результатів робочої поїзди української делегації до Японії та подальших кроків із виконання досягнутих домовленостей між двома країнами у екологічній сфері.

  Остап Семерак зазначив, що в Україні триває робота над подальшим спрощенням умов для ведення бізнесу у сфері відновлювальної енергетики, зокрема, у зоні відчуження.

  «Зберігається цікавість інвесторів до проектів відновлювальної енергетики у зоні відчуження. Серед потенційних інвесторів є також японські компанії. Україна зацікавлена співпрацювати з Японією як у цій площині, так і у сфері наукових досліджень, які стосуються подолання наслідків двох найбільших атомних катастроф», - сказав Остап Семерак, додавши, що українські та японські вчені мають багаторічний досвід співпраці в цьому напрямку.

  Також Остап Семерак наголосив на важливості запровадження в Україні японського принципу управління національними природними парками. Зараз у Мінприроди розглядають можливість стажування українських фахівців у Японії з метою переймання досвіду.

  Під час зустрічі також йшлося про подальшу активізацію українсько-японського співробітництва у водному секторі та секторі управління відходами. Окремо сторони зупинилися на можливостях встановлення японського обладнанням «чистих технологій» на підприємствах металургійної, вугільної та енергетичної промисловості, а також можливості створення ефективної системи моніторингу стану навколишнього природного середовища.

  Водночас Шігекі Сумі наголосив, що Японія зацікавлена в поглибленні двостороннього партнерства, і запевнив у готовності його країни надалі всебічно підтримувати Україну.

  У свою чергу Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак підтвердив, що українська сторона працює над взятими на себе зобов’язаннями у рамках досягнутих домовленостей під час останньої робочої поїздки до Японії.

  Нагадаємо, на початку травня українська делегація під головуванням Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака перебувала з робочою поїздкою у Токіо (Японія), де відбулися зустрічі з Державним міністром економіки, торгівлі і промисловості Японії Йоджі Муто та з Міністром навколишнього середовища Японії Накагавою Масахурою, а також представниками офісу JICA - всесвітньо відомої японської урядової організації із надання технічної, грантової допомоги та пільгових кредитів урядам іноземних держав.