Українські науковці та державні службовці зацікавлені у вивченні досвіду Японії щодо організації просвітницької роботи та заходів із збереження біорізноманіття у національних природних парках. Про це сказав заступник Міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко під час офіційної зустрічі з директором Офісу JICA в Україні Такаакі Каваною.
Василь Полуйко відзначив унікальні напрацювання Японії в організації екотуризму та забезпечення біорізноманіття у природних парках.
Він нагадав, що відповідно до міжнародних і внутрішньодержавних зобов'язань Україна повинна збільшити площу природоохоронних територій до 15% від площі держави до кінця 2020 року.
У свою чергу Такаакі Кавана підтвердив, що Японія завжди відкрита до співпраці. Тільки у 2018 році 26 українців вже взяли участь у програмах обміну та стажування із Японією.
Загалом JICA організувала 330 програм обміну, які охоплюють різні суспільно-економічні та наукові напрямки. Окрім програм із навчання JICA також надає технічну допомогу та обладнання, необхідне для впровадження окремих реформ.
Також сторони обговорили розпочату в Україні реформу управління відходами.
Нагадаємо, у травні Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час робочої поїздки до Токіо (Японія), де зустрівся із Міністром навколишнього середовища Японії Накагавою Масахурою, сказав, що Україна зацікавлена у застосуванні на практиці досвіду Японії у формуванні природоохоронної політики. Зокрема, щодо розвитку мережі національних природних парків і механізмів резервування нових територій під майбутні нацпарки та заповідники.
Довідково
Агентство JICA – всесвітньо відома японська урядова організація з надання технічної, грантової допомоги та пільгових кредитів урядам іноземних держав.
У 2017 Агентство JICA відкрило регіональний офіс в Україні, що означає крок до зміцнення економічних відносин двох держав.
JICA вже реалізує кілька масштабних інфраструктурних проектів та аналізує можливості щодо встановлення заводів із виробництва енергії із сміття.