• In English
 • Україна та Японія співпрацюватимуть у рамках Паризької кліматичної угоди
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 14 травня 2018 року о 16:17

  Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у ході робочої поїздки до Токіо (Японія) зустрівся із Міністром навколишнього середовища Японії Накагавою Масахурою, щоб обговорити можливі подальші напрямки співпраці двох країн у сфері довкілля.

  Зустріч розпочался з обговорення та координації позицій України і Японії щодо реалізації нової кліматичної політики, якій останнім часом все більше уваги приділяє світова спільнота.

  «Два роки тому ми спілкувалися з цього приводу з паном Накагавою Масахурою під час спільної роботи на Конференції сторін конвенції зі зміни клімату в Маракеші. Сьогодні ми не лише продовжили обговорення можливих спільних напрямків співпраці у кліматичній політиці, але й скоординували найважливіші позиції наших держав на наступній 24-й Конференції Сторін Рамкової Конвенції ООН зі зміни клімату (COP 24), яка наприкінці року відбудеться у Польщі», - пояснив Остап Семерак.

  У свою чергу Міністр навколишнього середовища Японії позитивно оцінив активність України з підготовки Стратегії низьковуглецевого розвитку, передбаченої Паризькою кліматичною угодою, та повідомив, що Японія все ще продовжує роботу над своїм документом.

  За словами Остапа Семерака, оперативна та злагоджена робота над Стратегією стала логічним продовженням визначеного Урядом України пріоритету участі нашої країни у глобальному русі боротьби зі змінами клімату та дозволила нашій країні увійти до першої десятки країн світу, які завершили роботу над документом.

  Нагадаємо, у грудні 2015 року на 21-й конференції Сторін Рамкової Конвенції ООН зі зміни клімату була прийнята нова міжнародна кліматична угода - Паризький договір. Цей акт приходить на зміну Кіотському протоколу. Від імені України вона була підписана 22 квітня 2016 року. Вже 1 липня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про ратифікацію Паризької угоди», який раніше ухвалив Парламент.

  Загалом Україна одна з перших на Європейському континенті підписала і ратифікувала Паризьку кліматичну угоду, що дозволило нашій країні долучитися до вироблення практичних механізмів реалізації документа.