• In English
 • Україна та Японія мають значний потенціал для посилення партнерства в енергетичній сфері
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 лютого 2021 року о 12:39

  Заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков зустрівся із заступником Голови Місії Посольства Японії в Україні паном Казуя Оцука. Сторони обговорили можливості співпраці України та Японії в енергетичному секторі. Серед напрямків співпраці – розвиток двосторонніх відносин та реалізація низки проектів у ядерній сфері, у сфері відновлюваних джерел енергії та енергоефективності, розвитку гідроенергетики та водневої енергетики.

  «Йдеться не тільки про інвестиції, наприклад, у підвищення маневреності атомної генерації та гідроакумулюючу генерацію, але й про обмін науково-технічною інформацією та експертну підтримку», - наголосив Ярослав Демченков.

  Ядерна енергетика України має суттєвий потенціал, який включає експлуатацію, власний сировинний комплекс, наукову та проектні складові, будівельно-монтажні ресурси, розвинуту інфраструктуру. Саме тому є значні можливості для розвитку співпраці з питань ядерної безпеки та фізичного захисту, радіаційного захисту, безпечного управління відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами, інженерної підтримки, обміну досвідом між компаніями, розробниками і постачальниками в ядерній енергетиці тощо.

  Значний потенціал має співпраця у генерації з відновлювальних джерел. Адже Японія планує досягнути вуглецевої нейтральності до 2050 року та робить акцент на «зелену» енергію, відмову від автотранспорту на бензині та дизелі до 2035 року і новітні технології екомодернізації генерацій.

  Японську сторону зацікавили плани України у розвитку водневої енергетики.

  «Уряд сприятиме впровадженню водневих технологій та водневої екосистеми.

  Ми працюємо над розробкою концепції розвитку водневої енергетики, відповідною нормативно-правовою базою та готові обговорювати  пілотні проекти, в тому числі у рамках державно-приватного партнерства та спільної діяльності, з виробництва, використання водню в Україні та його транспортування в ЄС», - повідомив заступник Міністра.

  Ярослав Демченков також поінформував про ініціативу очільника Міністерства з розробки механізмів залучення інвестицій в будівництво нових генеруючих потужностей, систем накопичення енергії та управління попитом. «Для нас є надважливим розвиток систем накопичення енергії та високоманеврової генерації, нам необхідно забезпечувати балансову надійність української енергосистеми і при цьому збільшувати частку «зеленої» енергетики», - наголосив заступник Міністра. 

  З представниками Посольства Японії також обговорили питання кібербезпеки критичної інфраструктури енергетичного сектору.

  За підсумками зустрічі сторони домовилися продовжувати українсько-японський енергетичний діалог та  пожвавити його після нормалізації ситуації з пандемією.