• In English
 • Україна та Велика Британія посилять координацію в питаннях запровадження санкцій
  Міністерство економіки України, опубліковано 30 листопада 2022 року о 17:16

  30 листопада у Лондоні відбулася зустріч Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко з Парламентським Секретарем Казначейства Його Величності Баронесою Джоанною Пенн, керівництвом Офісу із застосування фінансових санкцій та представників органів влади, відповідальних за санкційну політику.

  Юлія Свириденко представила заходи з посилення санкційної політики України, здійснені Міжвідомчою робочою групою з санкційної політики. 

  Учасники зустрічі обговорили ефективність вжитих заходів, подальші пріоритети санкційної політики, заходи з протидії обходу санкцій, а також шляхи забезпечення належної координації цієї політики.

  «І Україна, і Велика Британія активно працюють над запровадженням санкцій щодо осіб і компаній, причетних до розв'язання війни проти нашої держави. Важливо, щоб ми надалі продовжували координувати зусилля та обмінюватись інформацією. Для досягнення найбільшого ефекту від запровадження санкцій також надзвичайно важливим є віддзеркалення санкційних обмежень», - зазначила Юлія Свириденко.

  Нагадаємо, Україна активізувала роботу над посиленням санкційного тиску на державу-терориста, осіб, які причетні до розв'язання війни,  підтримують політику кремля, становлять загрозу для безпеки нашої держави. Для цього була створена спеціальна Міжвідомча робоча група з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

  У жовтні Україна ухвалила, зокрема, пакет санкцій проти 3800 осіб з росії та білорусі. Його частиною були віддзеркалені санкції, ухвалені раніше нашими партнерами.

  Також на розгляд РНБОУ подано нові пакети пропозицій про запровадження санкцій. До них увійшло понад 4000 юридичних та фізичних осіб: представники ВПК рф та політеліти держави-терориста.

  Болючі для країни-терориста обмеження застосовує й Велика Британія. Так, з моменту вторгнення рф в Україну Британія запровадила санкції проти більш ніж 1000 фізичних осіб та понад 100 підприємств. Санкційні списки періодично оновлюються.

  Велика Британія також заборонила російським суднам, а також суднам, зафрахтованим рф, заходити в свої порти, запровадила санкції проти авіаційного сектору рф і т.д.