• In English
 • Україна та Туреччина вбачають перспективи взаємовигідної співпраці у відновлюваній енергетиці

  Майбутні шляхи співробітництва України та Туреччини обговорили Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Пан Йонет Джан Тезель у ході зустрічі в Агентстві цього тижня.

  Як пояснив Посол, Туреччина активно впроваджує проекти «чистої» енергетики. Відповідно до інформації «REN21», Туреччина входить у ТОП-10 країн світу за введеними у 2016 році потужностями вітро- та гідроелектростанцій. Ведеться активна робота над встановленням сонячних електростанцій.

  Найпотужнішими турецькими компаніями, які займаються «зеленими» проектами,  є «ELIN Renewable Energy Systems», «EkoSolar», «Güriş Enerji», «Zorlu Enerji», «Aksa Energy».

  У свою чергу Сергій Савчук презентував потенціал відновлюваної енергетики в Україні та окреслив ті законодавчі зміни, які полегшують та стимулюють ведення бізнесу у цій сфері.

  Водночас, відомо, що турецькі компанії вже зацікавлені працювати в Україні. Деякі з них вже планують будівництво вітрових електростанцій у Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях.

  Сторони дійшли згоди, що об’єднання зусиль України та Туреччини у цій сфері буде взаємовигідним для обох країн.

  Тому вже розглядається можливість підписання Меморандуму про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива між Держенергоефективності та відповідним відомством Туреччини.

  Двостороння співпраця дозволить не лише обмінюватися досвідом з розвитку відновлюваної енергетики, а й стимулювати реалізацію «зелених» проектів в Україні за участю турецьких компаній та інвестицій.

  Наприкінці зустрічі Посол запевнив, що презентуватиме досягнення українського ринку «чистої» енергетики експертному та бізнес-середовищу в Туреччині. Зі свого боку Держенергоефективності готове продемонструвати іноземним інвесторам перспективні проекти, які можна впровадити в регіонах України.