• In English
 • Україна та Туреччина посилюють співпрацю в авіасфері
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 21 вересня 2019 року о 12:26

  Турецька сторона зацікавилася українським літаком Ан-178. Про це сьогодні, 21 вересня, йшлося під час зустрічі Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з Міністром внутрішніх справ Турецької Республіки  Сулейманом Сойлу.

  «На виставці сучасних технологій в Стамбулі, яку ми маємо честь відвідувати, представлений наш літак Ан-178. МВС України планує закупити 13 таких літаків для ДСНС, для ліквідації пожеж, та для Національної гвардії. Сподіваюся, турецька сторона зверне увагу на наш Ан-178», - сказав Арсен Аваков.

  Сулейман Сойлу надав високу оцінку Ан-178 та висловив свою зацікавленість літаком. Також він підкреслив успішність співробітництва з Україною в сфері авіації.

  «Ан-178 дуже хороший літак. Крім того, наші вертольоти Мі-17 (транспортна модифікація Мі-8, - ред.) модернізуються в Україні, 6 з них ми вже отримали. Для нас це приклад дуже успішного співробітництва з вами», - сказав Сулейман Сойлу.

  Арсен Аваков запросив Міністра внутрішніх справ Туреччини відвідати Україну.

  «Дуже розраховую, що ви наприкінці місяця відвідаєте Україну. У нас будуть масштабні навчання, які ви маєте побачити. Крім того, я покажу вам нові модернізовані моделі вертольота Мі-8. А компанія Airbus проведе презентацію вертольотів, які вони поставляють для МВС України», - додав Арсен Аваков.

  Турецька сторона запевнила, що сподівається відвідати Україну: «Це має бути дуже цікавий та насичений візит, думаю я приїду», - сказав Сулейман Сойлу.  

  Зазначимо, Ан-178 - перший літак з українськими та європейськими, але без російських комплектуючих.

  Нагадаємо, як раніше заявляв Арсен Аваков, Україна виграла тендер - 40 млн доларів на ремонт та модернізацію 17-ти вертольотів Мі-17 турецької жандармерії.