• In English
 • Україна та Словенія підтвердили наміри щодо поглиблення двостороннього співробітництва у галузі енергетики

  З метою інтенсифікації українсько-словенського співробітництва заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела робочу зустріч із Державним Секретарем Міністерства економічного розвитку та технологій Словенії Алешем Кантарутті.

  У рамках зустрічі Наталія Бойко поінформувала словенських колег про основні досягнення у реформуванні енергетичного сектору України. Зокрема відзначила прийняття базового Закону України «Про ринок електричної енергії України», що забезпечить перехід до нової моделі ринку електроенергії, а також Закону України «Про ринок природного газу».

  Ще одним важливим етапом є здійснення подальшої роботи над новою Енергетичною стратегією України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність», відповідно до якої Україна планує суттєве покращення інвестиційної привабливості.

  Зокрема, Стратегія передбачає стрімкий розвиток відновлюваної енергетики, - зазначила заступник Міністра з питань європейської інтеграції. Крім того, у рамках обговорення електроенергетичних питань сторонами обопільно підкреслено необхідність впровадження елементів SMART GRID технологій в умовах реформування ринку електричної енергії.

  З огляду на наявний потенціал двосторонньої співпраці Словенською стороною висловлено пропозицію щодо розгляду можливості підписання Меморандуму у галузі енергетики, який би сформував ефективну платформу для обговорення перспективних питань українсько-словенського співробітництва.

  У цьому зв’язку Наталія Бойко подякувала словенській стороні за інтерес до України в частині допомоги у просуванні реформ в енергетичній галузі відповідно до законодавства ЄС, зокрема положень Третього енергетичного пакета та підтримала вищезапропоновану ініціативу.