• In English
 • Україна та Словаччина активізують двосторонню співпрацю у сфері зеленої трансформації
  Міністерство економіки України, опубліковано 28 травня 2021 року о 19:56

  В рамках офіційного візиту в Україну Прем’єр-міністра Словаччини Едуарда Хегера 28 травня, Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко взяв участь у зустрічі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з очільником словацького Уряду. Зокрема, сторони обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва між країнами.

  У ході офіційних заходів, сьогодні в Мінекономіки відбулася зустріч заступника Міністра – Торгового представника України Тараса Качки з державним секретарем Міністерства економіки Словацької Республіки Яном Оравцем.

  Під час зустрічі сторони обговорили ключові питання торговельно-економічного співробітництва між Україною та Словаччиною. Зокрема, йшлося про поглиблення співробітництва у транспортній сфері, в тому числі мультимодальних та залізничних перевезеннях, а також про розбудову відносин в енергетичній сфері – в газовому та електроенергетичному секторах.

  Крім того, сторони ознайомилися із кроками, які вживаються урядами обох країн в контексті реалізації Європейського зеленого курсу і переходу до вуглецевої нейтральності.

  «Ми цінуємо ту підтримку, яку надала нам Словаччина протягом минулих п’яти років, в тому числі, щодо фізичної трансформації газового ринку. Це дійсно є одним із перспективних напрямів, де ми можемо реалізувати спільні проекти з точки зору газу, водню, використання газотранспортної системи для водню, його зберігання і транспортування. Це спільна стратегія для обох наших країн. Також Україна зацікавлена активізувати двосторонній діалог з питань зеленої трансформації та зменшення викидів СО2», - зазначив Тарас Качка.

  Окремо заступник Міністра поінформував словацьких колег про зміни, які відбуваються в Україні на ринку землі та в питаннях цифрової трансформації.

  Тарас Качка також зазначив, що Україна розраховує на підтримку Словацької Республіки як члена Євросоюзу та Вишеградської Четвірки щодо ініціатив України, спрямованих на подальшу лібералізацію торгівлі в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

  Довідково

  У 2020 році обсяг двосторонньої торгівлі товарами між Україною та Словаччиною склав $1,3 млрд. За підсумками 3 місяців 2021 року обсяг двосторонньої торгівлі товарами становить $367,3 млн.

  Станом на 31.12.2020 в економіку України залучено $175,5 млн інвестицій зі Словаччини, з яких найбільший обсяг інвестицій надійшов у промисловість – 83,3%, у сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – 8,9%.