• In English
 • Україна та Польща розвиватимуть співпрацю у сфері енергоефективності

  Україна та Польща розвиватимуть співпрацю у сфері енергоефективної модернізації урбаністичної інфраструктури, енергетичній утилізації відходів, біоенергетиці та водневій економіці. На важливості тісного партнерства двох країн у сфері енергоефективності, відновлюваній енергетиці та декарбонізації наголосив Голова Держенергоефективності Валерій Безус під час засідання українсько-польської робочої групи з питань енергетики. 

  Перемовини відбулися під головуванням заступника Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослава Демченкова та заступника Міністра клімату та навколишнього середовища Польщі Анни Лукашевської-Тшецяковської. 

  «Усі ми усвідомлюємо виклики енергетичної безпеки та змін клімату, а також  економічної стійкості. Відповіддю на ці виклики є енергоефективність і розвиток відновлюваних джерел енергії. Вважаю, що Україна та Польща, дійсно, мають величезні можливості для співпраці на різних рівнях, як державному, так і приватному. Серед перспективних напрямів партнерства – енергоефективна модернізація урбаністичної інфраструктури, виробництво енергії з відходів, біоенергетика та нова воднева економіка», - повідомив Валерій Безус. 

  Відомо, що Польща має значний досвід модернізації міської інфраструктури. Тому Україна зацікавлена у його вивченні та використанні як для формування політики та її реалізації, так і для створення бізнес-можливостей для розвитку економіки. 

  «Зараз ми також спостерігаємо своєрідне відродження біоенергетики в Україні. Біогаз, біометан, тверде та рідке біопаливо – усе це широке поле для партнерства. Нам є що обговорювати, синхронізувати зусилля та співпрацювати», - зауважив Голова. 

  Сторони також поділилися напрацюваннями для розбудови водневої економіки. 

  У листопаді 2021 року прийнято Польську водневу стратегію до 2030 року, яка визначає 6 ключових цілей щодо розробки нормативно-правової бази, створення водневих долин, виробництва низьковуглецевого водню, його використання в енергетиці, транспорті, промисловості. Також розроблено пакет законодавчих змін під назвою «Конституція для водню». 

  Як і Польща, Україна працює над своїм позиціонуванням в умовах нових можливостей, які приносять технології використання водню для енергетичної безпеки, енергетичної стійкості, декарбонізації. 

  «Під час розробки Водневої стратегії України ми детально вивчали іноземний досвід, у т.ч. бачення Польщі. Цілі дуже амбітні в обох країнах. Оскільки воднева економіка  має великий масштаб, є багато напрямів співпраці між Україною та Польщею щодо законодавства, технічного регулювання, розробки проєктів, досліджень та багато іншого», - повідомив Валерій Безус.

  Загалом, спектр напрямів партнерства із Польщею широкий з огляду на необхідність відновлення енергетичного сектору України на принципах енергетичної трансформації, кліматичної нейтральності, сталого розвитку та із врахуванням завдань євроінтеграції.