• In English
 • Україна та Польща домовились про покращення логістичних можливостей на кордоні
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 11 травня 2022 року о 19:54

  Відповідні переговори Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова та Міністра інфраструктури та розвитку Польщі Анджея Адамчика відбулися на українсько-польському кордоні.

  «В умовах блокади українських портів Польща стала стратегічно важливим партнером України в питанні експорту української агропромислової продукції та перевезення необхідної військової та гуманітарної допомоги з-за кордону. Саме тому нам вкрай важливо позбутися зайвої бюрократії та інфраструктурних перепон, які знижують швидкість та якість логістики.

  Ми вже домовилися про створення спільного підприємства для активізації залізничних перевезень. Наразі досягли значного прогресу в лібералізації автомобільних перевезень, зокрема вдячний польським колегам за скасування дозволів для автоперевізників на транспортування в Україну палива.

  Продовжуємо також спільно працювати над посиленням транспортної ізоляції росії та білорусі. У нас є спільне розуміння того, що таким чином рф втратить фінансові ресурси для продовження війни, — заявив Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

  У зустрічі двох міністрів також брали участь представники української та польської залізниць, а також Посол України в Польщі Андрій Дещиця.

  Нагадаємо, на початку травня Міністерство інфраструктури України та Міністерство інфраструктури і розвитку Польщі досягли домовленості щодо скасування дозволів для усіх перевізників, які здійснюють міжнародні перевезення палива.

  Також в квітні Україна та Польща також домовилися про збільшення об’ємів залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу.