• In English
 • Україна та Норвегія будуть поглиблювати співпрацю, у тому числі у відновлюваній енергетиці та сфері енергоефективності, - Сергій Савчук

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь в обговоренні з норвезьким бізнесом потенціалу економічної співпраці двох країн, а також діючі та перспективні інвестиційні проекти, у т.ч. у «чистій» енергетиці.

  Серед пріоритетних напрямів партнерства – енергоефективність та відновлювана енергетика.

  Співпраця із Норвегією, яка у 2016 р. вже мала близько 70% «зеленої» енергії в енергобалансі, стане неоціненним внеском у досягнення цілі України – 25% «чистої» енергії у 2035 році.

  Окрім цього, учасники зустрічі відзначили важливість широкого впровадження «зелених» проектів для забезпечення енергетичної децентралізації - основи розвитку економічно сильних, енергонезалежних та заможних українських громад.

  Розглядаючи потенціал роботи норвезьких енергетичних компаній в Україні, сторони звернули увагу на законодавчі стимули та запланований перехід на систему аукціонів, що сформує прозору конкуренцію на ринку.

  Важливо, що в Україні вже працюють понад 50 норвезьких компаній, у т.ч. у «зеленій» енергетиці. Заплановані обсяги норвезьких інвестицій саме в цю сферу сягають сотень мільйонів доларів.

  Зокрема, норвезька компанія «NBT» планує взяти участь у встановленні ВЕС потужністю 250 МВт в Херсонській області. Загальний обсяг інвестицій складе орієнтовно 370 млн євро.

  Також розглядаються можливості встановлення вітропарку загальною потужністю 750 МВт у Запорізькій області. Сукупний обсяг інвестицій - 1,2 млрд євро.

  В обговоренні потенційних спільних проектів «чистої» енергетики взяли участь представники бізнесу та міжнародних організацій, зокрема: «Scatec Solar», «AICE Hydro», «DNV-GL», «Norsk Solar», «Pro Energy» та інші.