• In English
 • Україна та Нідерланди започатковують співпрацю у розвитку «чистої» енергетики

  У м. Утрехт (Нідерланди) Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та директор Нідерландського агентства підприємництва (RVO) Барто Пірсма підписали Меморандум про взаєморозуміння у відновлюваній енергетиці.

  Об'єднавши зусилля, Україна та Нідерланди будуть працювати над реалізацією політики сталого енергетичного розвитку.

  Зокрема, в рамках меморандуму передбачається: обмін інформацією щодо найкращих практик впровадження проектів із «зеленої» енергетики та механізмів їхнього фінансування; налагодження ділових зв'язків між українськими та нідерландськими компаніями для реалізації спільних інвестиційних проектів.

  «Держенергоефективності розширює міжнародну співпрацю. Ми вже маємо налагоджені зв’язки з такими країнами, як Фінляндія, Данія, Словаччина та іншими. Зокрема, разом із фінськими партнерами створюємо фонд фінансування підготовки «зелених» проектів в Україні. Співпраця з Нідерландами дозволить залучати нідерландські інновації та інвестиції, особливо для проектів з біоенергетики», - прокоментував Сергій Савчук.

  Одне із завдань Нідерландського агентства підприємництва, що створене при Міністерстві економіки та кліматичної політики Нідерландів, - це підтримка бізнесу, у тому числі у відновлюваній енергетиці, завдяки різним програмам, фінансуванню, пошуку ділових партнерів тощо.

  Після підписання Меморандуму на спеціалізованих семінарах представники Нідерландського агентства підприємництва (RVO) та Нідерландського управління з питань викидів (NEA) разом із учасниками української делегації обговорили такі питання: біоенергетична політика в Нідерландах;

  програма підтримки відновлюваної енергетики SDE +; підтвердження відповідності рідкого біопалива критеріям сталості (сертифікація); біоорієнтована економіка, успішно впроваджені проекти; реалізація реформ у «чистій» енергетиці в Україні та Нідерландах.