• In English
 • Україна та Нідерланди опрацьовують можливості реалізації рентабельних проектів у біоенергетиці

  Перспективні біоенергетичні проекти для українського та нідерландського бізнесу обговорили учасники спеціалізованого воркшопу, організованого нідерландським консорціумом "Partners in Business Biobased Energy Ukraine" (PIB), Посольством Королівства Нідерландів в Україні, Держенергоефективності, Біоенергетичною асоціацією України та асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу».

  Як пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, широкі можливості для біоенергетичних проектів дають відповідні законодавчі стимули:

  • стимулюючий тариф на тепло «не з газу»;
  • «зелений тариф» на електроенергію з біомаси і біогазу на рівні 12,4 євроцента/кВт*год.

  «З точки зору забезпечення потужностей необхідною сировиною, то Україна як сучасна аграрна країна має  величезний ресурсний потенціал. Використовуючи лише аграрні відходи, потенційно можна замістити понад 9 млрд куб. м газу», - наголосив Сергій Савчук.

  Перспективний напрям роботи - виробництво електроенергії з біогазу. Із початку 2015 р. по ІІІ квартал 2018 р. в Україні втричі зросли потужності біогазових установок, які працюють за «зеленим» тарифом: з 15 МВт (10 установок) до 45 МВт (31 установка).

  Під час воркшопу усі присутні ознайомилися із нідерландськими та українськими  успішними бізнес-кейсами у біоенергетиці та обговорили шляхи розробки рентабельних проектів у цій сфері, зокрема, щодо виробництва біоетанолу.

  У свою чергу, фахівці Європейського банку реконструкції та розвитку і Укргазбанку передбачають, що проекти з виробництва енергії з біомаси та біогазу стануть одними з пріоритетних напрямів фінансування у найближчі роки.

  «Переконаний, що участь нідерландських компаній, інвестицій та технологій на вітчизняному ринку дозволить реалізувати вигідні проекти із заміщення газу на користь країни», - підсумував  Сергій Савчук.