• In English
 • Україна та Казахстан планують поглибити співпрацю в енергетиці
  Міністерство енергетики України, опубліковано 18 червня 2021 року о 20:45

   У п’ятницю, 18 червня, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у Чотирнадцятому засіданні спільної Міждержавної українсько-казахстанської Комісії з економічного співробітництва під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Олексія Любченка та Міністра торгівлі та інтеграції Республіки Казахстан Бахита Султанова.

  Ярослав Демченков окреслив кілька напрямків, в яких Казахстан та Україна можуть поглибити взаємовигідну співпрацю. До них належать торгівля та транзит нафти, атомна галузь та воднева енергетика.

  «Ми зацікавлені в поставках казахстанської нафти та її транзиті через територію України трубопровідним транспортом. З нашого боку створені всі технічні умови, необхідні для транспортування легких сортів нафти по нафтопроводах «Одеса – Броди» та «Дружба».  Організація таких поставок забезпечить потреби європейських споживачів у легких сортах нафти й одночасно забезпечить диверсифікацію маршрутів поставок казахстанськими компаніями нафти до країн ЄС», – підкреслив Ярослав Демченков.

  Українська сторона приділила окрему увагу співпраці в атомній галузі. Поставки уранового продукту, іонообмінних смол, паливних таблеток та їх використання при виробництві ядерного палива для потреб АЕС України – все це цікава перспектива для України.

  Україна також зацікавлена у постачанні до Казахстану обладнання власного виробництва для нафтогазової промисловості: бурових установок та насосів для перекачування нафти, компресорних станцій та установок для очищення свердловин, трубопровідної арматури й вантажних автомобілів.

  Сторонами обговорювалось питання водневої енергетики. «Зараз ми вивчаємо потенціал виробництва «блакитного», «зеленого» та «жовтого» водню в Україні. Готуємо дослідження з оцінки можливостей нашої ГТС до транспортування водню в країни ЄС. У нас значний потенціал співпраці, і я запрошую казахстанський бізнес брати участь у підготовці спільних проектів з виробництва, використання та транспортування водню», – сказав він.

  Сторони домовилися про вивчення можливостей для розширення співпраці через нові енергетичні проекти для досягнення взаємовигідних результатів.