• In English
 • Україна та Ізраїль обговорили напрями поглиблення співпраці в агросекторі на 2018 рік, - Ольга Трофімцева

  Останніми роками двостороння торгівля сільськогосподарськими та харчовими товарами та реалізація спільних проектів у секторі, які мають практичні результати, між Україною та Ізраїлем активно розвивається. Тому наші сторони зацікавлені у подальшій поглибленій співпраці в агрогалузі. Про це йшлось під час зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевой з Надзвичайним та Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні Еліавом Бєлоцерковські та заступником Голови «Машав» Ювалєм Фуксом. Також присутніми на зустрічі були представники Менонітської Асоціації економічного розвитку «MEDA».

  «Сьогодні Ізраїль входить у ТОП-20 країн-імпортерів української аграрної та харчової продукції. Окрім цього, Ізраїль є надзвичайно активним в реалізації проектів щодо впровадження дуальної освіти для представників галузі, запровадженні новітніх технологій та інше. Всі напрямки роботи дають конкретні результати, а програму тренінгів «MASHAV» в Україні знають, напевно, майже всі аграрії. На наступний рік ми б хотіли не знижувати темпи співпраці і працювати разом за визначеними пріоритетними напрямками»,- зазначила заступник Міністра з питань євроінтеграції.

  За її словами, такими важливими напрямками для сфокусованої співпраці в 2018 році є зрошення та іригація, як частина «кліматично розумного» сільського господарства, розвиток сільських територій, включаючи жіноче підприємництво, галузь тваринництва, ветеринарія та інше.

  Зі свого боку Юваль Фукс зазначив, що Україна на сьогодні стала країною номер один для Агентства «Машав» у наданні допомоги для розробки, менеджменту, реалізації проектів розвитку агросектору, а також у залученні українських фахівців до курсів підвищення кваліфікації за різноманітними галузевими напрямками. Він додав, що на наступний рік планується розширення напрямів тренінгів для галузевих фахівців, збільшення кількості місць для навчання та продовження залучення українських спеціалістів до вказаних програм.

  Також сторони відзначили успіх програми «Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва», яку було започатковано в 2014 році та реалізується в Одеський, Миколаївський, Херсонський та Запорізький областях. Партнером у впровадженні проекту виступає Центр міжнародного співробітництва MASHAV МЗС Ізраїлю, а виконавцем є Менонітська Асоціація Економічного розвитку «МЕDA». Головна мета цього проекту - надання практичної допомоги для українських малих та середніх виробників плодоовочевої продукції для підвищення рівня господарювання та конкурентоспроможності. Проект також допомагає у встановленні прямих контактів між українськими виробниками плодоовочевої продукції та потенційними іноземними партнерами, підтримує вихід компаній на експортні ринки.

  Наприкінці зустрічі сторони домовились про проведення трьохсторонньої зустрічі представників Мінагрополітики, «Машав» та «МЕDA» на початку 2018 року з метою розробки практичних кроків подальшої реалізації проекту з розвитку українського бізнесу плодоовочівництва.