• In English
 • Україна та Італія розвиватимуть співпрацю у газотранспортній галузі і водневій енергетиці
  Міністерство енергетики України, опубліковано 11 червня 2021 року о 18:31

  Сьогодні Міністр енергетики Герман Галущенко зустрівся із Надзвичайним та Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні П’єром Франческо Дзадзо.

  Герман Галущенко представив основні пріоритети розвитку української енергетики: реалізація цілей Європейського зеленого курсу, синхронізація української енергосистеми із європейською системою ENTSO-E, розвиток енергоефективності економіки та справедлива трансформація вугільних регіонів.

  «Ми бачимо можливість подальшого розвитку нашого партнерства, зокрема щодо газотранспортної системи та її подальшого розвитку у напрямку декарбонізації. А також можливого використання ГТС при водневому переході. І ми готові виходити на більш практичний рівень співпраці», - зазначив Герман Галущенко.

  Італійська сторона висловила зацікавленість у співробітництві з Україною щодо залучення новітніх технологій для розвитку енергетичного сектору, насамперед у сфері відновлюваної енергетики та газотранспортної системи.

  Першим кроком до зміцнення співпраці стане підписання Міненерго меморандуму із італійською компанією SNAM, провідним світовим енергетичним оператором, відомою своїм досвідом у водневій енергетиці, зокрема, у проектах, пов’язаних із зеленим воднем.

  Україна та Італія мають довгу історію взаємовідносин, наявні напрацювання та спільні інтереси у сфері енергетики. Тому обидві держави зацікавлені у поглибленні партнерства.