• In English
 • Україна та Хорватія започатковують співпрацю у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики

  Таких домовленостей досягнуто на Першому засіданні Спільної українсько-хорватської  комісії з питань економічного співробітництва, що відбулося під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та Віце-прем'єр-міністра - Міністра економіки, малого і середнього підприємництва та ремесел Хорватії Мартіни Далич.

  У рамках засідання Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підписав Меморандум про співпрацю у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива між Держенергоефективності та Міністерством охорони довкілля та енергетики Хорватії.

  Презентуючи інвестиційний потенціал та напрацювання України, Сергій Савчук запевнив, що співпраця двох країн у зазначених сферах може бути взаємовигідною.

  «Ми цінуємо можливість залучити кращий досвід Хорватії, яка вже у 2016 р. досягла майже 30% «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні. Зокрема, близько 60% електроенергії у 2016 р. вироблено з відновлюваних джерел», - підкреслив Голова.

  Водночас Україна нарощує темпи розвитку «чистої» енергетики, запровадивши стимули для інвесторів та готуючи нові законодавчі ініціативи щодо:

  - розвитку ринку твердого та рідкого біопалива;

  - використання енергії з відходів;

  - виробництва біогазу;

  - стимулювання підприємств до енергоефективності та переходу на відновлювані джерела енергії.

  Для досягнення мети України щодо 25% «чистої» енергії у загальному первинному енергопостачанні у 2035 р. потрібно до 30 млрд євро інвестицій. Тож Україна може бути перспективною платформою для впровадження спільних із хорватськими партнерами «зелених» проектів.

  У рамках підписаного Меморандуму планується:

  - обмін досвідом щодо державних стратегій підтримки розвитку зазначених сфер, а також механізмів стимулювання впровадження проектів;

  - сприяння у підготовці та реалізації спільних інвестиційних проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики.