• In English
 • Україна та Хорватія підписали документи про двосторонню співпрацю
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 08 грудня 2021 року о 19:48

  Сьогодні, 8 грудня, у Києві під головуванням Міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної і Міністра економіки та сталого розвитку Республіки Хорватія Томіслава Чорича відбулося друге пленарне засідання Спільної міжурядової українсько-хорватської комісії з питань економічного співробітництва.

  Від України у заході взяли участь заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко, директори профільних департаментів та заступники міністрів українських міністерств, відомств та компаній, зокрема: Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства цифрової трансформації України, НАК «Нафтогаз України», Державної служби України з питань праці, Державного центру зайнятості, Торгово-промислової палати України та інших.

  Відкриваючи засідання, Юлія Лапутіна зазначила, що Україна та Хорватія мають багато в чому схожі історичні долі наших країн та народів. Зокрема, обидві країни свого часу втратили державність та відновили її лише у 1991 році. Хорватія відразу мусила боронити свою незалежність у війні з ворогами її державності, тоді як вороги Української держави напали на нас через 23 роки – у 2014 році і війна ще триває.

  «У нас війна з російським агресором ще триває, та ми свідомі важливості використання хорватського досвіду. Після оборони незалежності ви виконали надзавдання щодо вступу до НАТО та Євросоюзу. Для України це також два найважливіших державно-політичних завдання. І ми вдячні Уряду Республіки Хорватія за постійну підтримку зусиль України у цьому напрямку. Для мене як Міністра у справах ветеранів України цікавий хорватський досвід проведення роботи із захисниками, які повернулися з війни, їх реінтеграції у цивільне життя. Це надзвичайно непростий процес, через який пройшла Хорватія, а зараз проходимо ми», – зазначила Юлія Лапутіна.

  Під час заходу сторони обговорили нагальні питання двостороннього співробітництва, зафіксували досягнуті домовленості щодо подальшої співпраці з питань ветеранів, у сфері економіки і торгівлі, аграрному секторі, у галузях інфраструктури, енергетики та метрології, а також підписали низку двосторонніх документів.

  Зокрема, Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна та Міністр економіки та сталого розвитку Республіки Хорватія Томіслав Чорич підписали Протокол 2-го засідання Спільної комісії з питань економічного співробітництва між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія.

  У ньому зафіксовані досягнуті домовленості щодо подальшого співробітництва у сфері промисловості та підприємництва, метрології та технічного регулювання, в агропромисловому секторі та сфері енергетики й енергетичної безпеки. Також у співпраці з питань ветеранів, цифровізації, галузі транспорту, туризму, охорони здоров’я, у сфері фізичної культури та спорту, в архівній сфері.

  Крім того, підписано двосторонню угоду та меморандуми.

  Зокрема, Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов та Директор Хорватського державного архіву Дінко Чутура підписали Угоду про співробітництво між Державною архівною службою України та Державним архівом Республіки Хорватія. Вона дасть можливість забезпечити рівні права доступу українських та хорватських дослідників до архівних документів, а також здійснюватиметься комунікація з українською діаспорою в Хорватії з питань вивчення документів, що стосуються історії України та відклалися в осередках діаспори на території Хорватії і можуть представляти інтерес для дослідження.

  Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та Державний секретар Міністерства моря, транспорту та інфраструктури Республіки Хорватія Ален Госпочич підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством інфраструктури України та Міністерством моря, транспорту та інфраструктури Республіки Хорватія про співробітництво в галузі залізничного транспорту. Він забезпечить умови для безперешкодного залізничного перевезення пасажирів, транспортування вантажів і пошти між державами.

  Також заступник Міністра економіки України Ірина Новікова та Генеральний директор Державного офісу метрології Республіки Хорватія Бранкіца Новосел підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері метрології між Міністерством економіки України та Державним бюро метрології Республіки Хорватія. Він створить умови для розвитку двостороннього співробітництва у сфері метрології, зокрема, в контексті виконання Україною положень Угоди про асоціацію в частині технічних бар’єрів в торгівлі та підготовки до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА), що на сьогодні є пріоритетним завданням Президента України та Прем’єр-міністра України у відносинах з ЄС.

  Наступне засідання Спільної міжурядової українсько-хорватської комісії з питань економічного співробітництва відбудеться у столиці Хорватії – місті Загребі.