• In English
 • Україна та Боснія і Герцеговина визначили пріоритети економічного співробітництва у сфері туризму, транспорту енергетики та аграрного сектору

  Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш як співголова Міжурядової комісії з питань торгово-економічної співпраці перебуває в Боснії і Герцеговині. Мета поїздки -  проведення зустрічі співголів комісії за участі заступника Міністра зовнішньої торгівлі та економічних відносин Боснії і Герцеговини пана Мато Франжичевича. У рамках обговорень сторони визначили пріоритетні напрямки двостороннього співробітництва, зокрема у сфері торгівлі, енергетики, аграрному секторі, а також фіналізували Угоду про співробітництво в сфері туризму.

  Зважаючи на висновки другої наради Спільного комітету, що відбулася в Сараєво 12 жовтня 2012 року, сторони погодилися, що подальші заходи повинні продовжуватися та бути переглянуті та переорієнтовані: для досягнення оптимального прогресу, розширення та подальшого зміцнення довгострокової співпраці.

  Під час засідання Міжурядової комісії Вадим Черниш розповів про наміри та позитивну динаміку результатів торгово-економічної співпраці з боснійсько-герцеговинською стороною:

  «Прослідковується постійне збільшення товарообігу між Україною та Боснією і Герцеговиною. Для прикладу, лише за 7 місяців 2018 р. показники товарообігу вже перевищили цифри за весь 2017 р., а по деяких видах товарів спостерігається збільшення від 2 до 10 разів. Ми сподіваємося, що приватний бізнес обох країн зможе роздивитися перспективи для подальшого розвитку торгово-економічних відносин наших держав.

  Хочу зазначити, що ми разом з боснійсько-герцеговинськими партнерами вже підготували текст окремої Угоди про співробітництво в сфері туризму та очікуємо підписати її найближчим часом. Ми переконані, що така Угода дасть економіці Боснії і Герцеговини та Україні новий поштовх із залученням нових секторів, необхідних для процвітання сфери туризму в обох країнах».

  По завершенні засідання Міжурядової комісії відбулось підписання Заяви співголів щодо торговельно-економічного співробітництва між Боснією і Герцеговиною та Україною. Зокрема, Заява містить підтвердження спільного бажання подальшого розвитку двостороннього економічного співробітництва на основі взаємної вигоди, що сприятиме стабільності та процвітанню обох держав та подальшому зміцненню довгострокової взаємовигідної двосторонньої співпраці.

  Текст спільної Заяви співголів щодо торговельно-економічного співробітництва між Боснією і Герцеговиною та Україною

  «Наші країни мають спільні історичні зв’язки, наші культури перетинаються, наші країни обрали шлях демократичного розвитку і захисту загальнолюдських цінностей, все це сприятиме розвитку співпраці», – зазначив Вадим Черниш.

  Також українська сторона підкреслила, що Україна підтримує прагнення Боснії і Герцеговини щодо набуття членства у Світовій організації торгівлі.

  «10 жовтня Президент України видав Указ, в якому затвердив склад групи представників з боку України, яка очолюється Першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим, для підписання усіх необхідних документів за результатами двосторонніх переговорів. Ми підтримували і будемо підтримувати прагнення Боснії і Герцоговини бути членом Світовій організації торгівлі», – підкреслив Міністр.