• In English
 • «Україна сьогодні активно покращує рівень прикордонної безпеки» - міжнародні експерти високо оцінили співпрацю з Держприкордонслужбою
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 18 квітня 2019 року о 14:35

  У Києві завершився дводенний семінар з питань підтримки в розробці національної Стратегії інтегрованого управління кордонами України.

  Тренінг проходив за участі представників Держприкордонслужби та заінтересованих центральних органів виконавчої влади України, а сам захід організовано Європейським агентством FRONTEX, Консультативною Місією Європейського Союзу EUAM за координацією міжнародної групи радників ЄС з метою надання підтримки в опрацюванні проекту Стратегії ІУК.

  «Консультативна місія Європейського Союзу надає поради правоохоронним органам України. Наші головні партнери – це МВС, Національна поліція, ДФС і Держприкордонслужба. Ми фокусуємо свою діяльність від кримінального розслідування і до охорони громадського порядку. Наша головна мета – реформувати сектор цивільної безпеки, зробити його більш надійним, більш прозорим, більш ефективним, щоб він користувався повагою населення», – зазначив Фредерік Весслау, заступник Голови Консультативної Місії ЄС.

  На засіданні учасники семінару обговорили низку питань, зокрема розробку і концепцію Європейського ІУК, технічну та операційну стратегії Європейського ІУК, роль міжвідомчого співробітництва в національному ІУК, а також відпрацьовано та презентовано роботу в групах з актуальних тем.

  «Україна, як одна з країн східного партнерства, сьогодні активно покращує рівень прикордонної безпеки завдяки співпраці між агенцією FRONTEX, європейськими інституціями та прикордонними відомствами», - прокоментувала семінар офіцер міжнародного співробітництва Агенції FRONTEX Даця Козуле.

  Нагадаємо, що 30 січня цього року Уряд прийняв постанову про створення міжвідомчої робочої групи високого рівня з питань координації інтегрованого управління кордонами. Наразі вже проведено низку засідань з питань розробки проекту Стратегії. Крім того, на початку квітня в Україні працювала група радників Європейського Союзу високого рівня та з метою організації їх роботи в Адміністрації Держприкордонслужби було проведено нараду за участю представників суб’єктів ІУК.

  Створення такого координаційного органу розглядається європейськими інституціями як один із головних кроків України з інтеграції до ЄС і є ключовим критерієм щодо міжнародної підтримки сфери ІУК.

  «У нас чудова співпраця з українськими прикордонниками як на центральному, так і на локальному рівнях. У ході тренінгу ми демонструємо свій досвід в імплементації стратегії інтегрованого управління кордонами і спостерігаємо за досвідом українських колег», - відмітив Марчин Друждж, зовнішній міжнародний експерт, офіцер міжнародного співробітництва Прикордонної Варти Республіки Польща.