• In English
 • Україна розраховує якнайшвидше підписати угоду про Спільний авіаційний простір з ЄС — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 липня 2020 року о 10:55

  Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час робочого візиту до Брюсселя 23 липня зустрівся з Високим представником Європейського Союзу Жозепом Боррелем.

  Під час зустрічі Глава Уряду висловив надію, що найближчим часом вдасться розпочати роботу над Спільною декларацією Шостого Саміту Східного партнерства.

  «Україна очікує на результативність і готова докласти максимальних зусиль для успішного Саміту. Декларація повинна підтвердити європейські прагнення і європейський вибір партнерів, а також підтримку їхньої територіальної цілісності у межах міжнародно визнаних кордонів», — зазначив Денис Шмигаль.

  На думку Прем’єр-міністра, новий порядок денний Саміту Східного партнерства на період після 2020 року повинен містити такі ключові завдання:

  — започаткування додаткового формату діалогу «ЄС+3 асоційованих партнерів»;

  — посилення співпраці у сфері безпеки;

  — поступова інтеграція партнерів до внутрішнього ринку ЄС;

  — поширення на партнерів переваг Єдиного цифрового ринку і зниження тарифів на роумінг з ЄС;

  — доступ до Спільної зони платежів у євро (SEPA);

  — укладення угод про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (ACAA).

  Денис Шмигаль підкреслив, що сторони мають докласти максимум зусиль для реалізації тих завдань з «20 досягнень до 2020 року», які досі залишаються невиконаними: «Маю на увазі підписання Угоди про спільний авіаційний простір. Необхідно знайти можливість підписати цю угоду з Україною якомога швидше».

  «Ми розраховуємо на підтримку Європейської Комісії в цьому питанні. Це сприятиме подальшому розвитку української авіаційної галузі, збільшенню кількості польотів та пасажирських перевезень», — додав очільник Уряду.

  Україна розраховує якнайшвидше підписати угоду про Спільний авіаційний простір з ЄС — Денис Шмигаль