• In English
 • Україна продовжує удосконалювати законодавство відповідно до норм ЄС на шляху до декарбонізації та енергонезалежності

  Кроки України щодо декарбонізації економіки, прогрес в імплементації законодавства ЄС, а також роль і завдання Європейської зеленої угоди («Green Deal») – усі ці питання обговорили керівництво Міненерго, Держенергоефективності, Посли Австрії та Італії в Україні, представники Представництва ЄС в Україні, IRENA, Європейської Комісії, «E-Control» (Австрія), «EURAC Research» (Італія) на спільній онлайн-конференції.

  Заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков у виступі зазначив, що країни ЄС та й усього світу все більше переконуються у тому, що відновлювана енергетика, енергозбереження та підвищення енергоефективності є ключовими чинниками сталого розвитку держав й континентів.

  «Європейська зелена угода є важливою в контексті євроінтеграції України, і Україна поділяє цілі цієї Угоди. Однак, зберігаючи курс на розвиток екологічно чистих відновлюваних джерел енергії та скорочення викидів парникових газів в країні, ми змушені дотримуватися зваженої політики з урахуванням реальних економічних і фінансових можливостей країни», - повідомив Ярослав Демченков.

  «Ми також приділяємо увагу розвитку біоенергетики як одного із шляхів заміщення природного газу, зниження рівня імпортозалежності та зміцнення економіки нашої держави. Враховуючи аграрний статус країни, потенціал для розвитку біоенергетики потужний», - наголосив Ярослав Демченков.

  У свою чергу, заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко повідомив, що на шляху до декарбонізації Україна послідовно впроваджує норми та директиви ЄС у національне законодавство.

  «У рамках Проекту ЄС Twinning ми працювали пліч-о-пліч з австрійськими та італійськими колегами над імплементацією 28-ї Директиви ЄС. Особливу увагу було приділено біоенергетиці, стимулюванню виробництва біоетанолу, впровадженню систем акумулювання енергії, водневим технологіям, які активно розвиваються в ЄС. Набутий досвід допоможе Україні зменшити енергетичну залежність та розвивати сталу економіку. Ми хотіли б подякувати ЄС та сподіваємось на його подальшу підтримку України», – прокоментував Юрій Шафаренко.

  Ханс Ван Стеєн, в.о. Голови Генеральної дирекції з енергетики Європейської Комісії, заявив: «У 2019 році ЄС поставив нові амбітні цілі щодо відновлюваних джерел енергії до 2030 року. Разом з енергоефективністю відновлювані джерела енергії є ключовим елементом для досягнення мети ЄС стати кліматично нейтральним до 2050 року. Відповідно до Угоди про асоціацію Україна тісно пов'язана з цими процесами і має повну підтримку ЄС щодо подальшого прогресу в цьому напрямку».

  Готовність продовжувати співпрацю із Україною у питаннях декарбонізації, відновлюваних джерел енергії також висловили Посли Австрії та Італії в Україні, представники Представництва ЄС в Україні, Агентств Австрії з енергетики та екології.

  Захід відбувся з нагоди завершення Проекту ЄС Twinning «Розвиток відновлюваних джерел енергії в Україні», реалізованого у співпраці з Держенергоефективності.