У п’ятницю, 19 березня, під час робочого візиту до Федеративної Республіки Німеччина Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з Міністром закордонних справ ФРН Гайко Маасом.
Сторони обговорили питання євроінтеграції України, плану дій щодо членства в НАТО та спільні економічні проекти в галузі відновлювальної енергетики.
«Членство України в ЄС у середньостроковій перспективі — це виграшна ситуація не лише для українського народу, але також і для Німеччини та всього ЄС. Наразі для нас однією з головних цілей є поступова інтеграція до внутрішнього ринку ЄС. Зокрема, це стосується інтеграції України у цифровий та енергетичний ринки Європейського Союзу», — відзначив Денис Шмигаль.
Глава Уряду підкреслив, що для України дуже важливою є домовленість щодо старту стратегічного партнерства з ЄС у сфері критичної сировини, що також буде узгоджено з цілями «зеленого» та цифрового переходу.
«Співпраця у сфері водневої енергетики відкриває нові можливості для співробітництва наших країн. У Водневій стратегії ЄС зазначається, що в Україні є потенціал для встановлення 10 ГВт потужностей з виробництва «зеленого» водню. Це дозволяє залучити у розвиток галузі до 20 млрд євро. І ми впевнені, що спільно з Німеччиною ми можемо якнайкраще реалізувати цей потенціал», — відзначив Прем’єр-міністр.
Крім того, Денис Шмигаль подякував німецькій стороні за підтримку в питанні надання Україні у червні 2020 року статусу партнера НАТО з розширеними можливостями.
«Сьогодні ми активізували процес реформ, аби у якості наступного кроку отримати запрошення та приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. Ми будемо вдячні нашим німецьким партнерам за підтримку та сприяння Україні на цьому шляху», — підкреслив Прем’єр-міністр.
Очільник українського Уряду також подякував Німеччині та особисто голові МЗС ФРН за незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України на тлі російської агресії. Денис Шмигаль закликав Німеччину взяти участь у міжнародній платформі з деокупації Криму, а також подякував очільнику МЗС ФРН за рішучу заяву міністрів закордонних справ країн Групи семи про те, що окупація Криму ніколи не буде визнана міжнародною спільнотою.