• In English
 • Україна прагне посилювати стратегічне партнерство з Туреччиною, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 18 квітня 2018 року о 20:49

  Україна зацікавлена в інтенсифікації розвитку українсько-турецького стратегічного партнерства для досягнення конкретних результатів для обох держав. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила під час зустрічі з Головою Комітету з питань зовнішньої політики Великих Національних Зборів Туреччини Волканом Бозкиром.

  Під час зустрічі сторони обговорили стан та перспективи співпраці України та Туреччини. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що Україна задоволена високою динамікою політичного діалогу між нашими країнами на всіх рівнях і сподівається на його посилення.

  «Україна зацікавлена в інтенсифікації розвитку українсько-турецького стратегічного партнерства, спрямованого на досягнення вагомих конкретних результатів в інтересах наших держав. Особливу роль у цьому має відігравати співпраця на рівні парламентів обох країн», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона також підкреслила важливість підтримки Туреччиною територіальної цілісності та незалежності України та плідну співпрацю у міжнародних організаціях.

  «Вдячна Туреччині за підтримку як в ООН, так і в ПАРЄ у питанні захисту прав кримських татар в окупованому Росією Криму. Особливо хочу наголосити, що ми високо цінуємо і особисту роль Президента Ердогана у звільненні двох видатних представників кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Віце-прем’єр-міністр додала, що Україна розраховує на солідарність та підтримку Туреччиною позиції України щодо неприпустимості відновлення повноважень делегації РФ у ПАРЄ. Вона також повідомила про наміри України закріпити у Конституції України статус Криму як національної автономії кримських татар.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна розраховує на підтримку Туреччини під час прийняття рішення у штаб-квартирі НАТО щодо проведення засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів в рамках Брюсельського Саміту НАТО.

  Своєю чергою Волкан Бозкир підтвердив, що його країна і надалі залишатиметься надійним партнером України і висловив задоволення тим рівнем діалогу, який нині є між державами. Він підкреслив, що Туреччина не визнає анексію Криму і підтримуватиме Україну в боротьбі проти російської агресії на Донбасі, а також зацікавлена в успішній реалізації євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України.

  «Ми розуміємо ваше прагнення отримати чіткі сигнали від ЄС. Проте, ви маєте бути терплячими та наполегливими, толерантними та рішучими (у стосунках з ЄС)», – наголосив представник турецького парламенту.

  Україна прагне посилювати стратегічне партнерство з Туреччиною, – Іванна Климпуш-Цинцадзе