• In English
 • Україна очікує на прискорення інтеграції з ЄС у рамках ініціативи Східне партнерство — Денис Шмигаль під час зустрічі з Президентом Німеччини
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 березня 2021 року о 18:24

  Україна, Грузія та Молдова виступають зі спільною ініціативою щодо започаткування у межах Східного партнерства формату посилених діалогів «ЄС + 3 асоційовані партнери», зокрема у сферах імплементації зони вільної торгівлі та секторальної інтеграції. Про це зазначив Денис Шмигаль під час зустрічі з Федеральним Президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, яка відбулася в ході робочого візиту Прем’єр-міністра України до ФРН.

  «Ми сподіваємося, що у межах Східного партнерства для асоційованих держав-партнерів буде запропонована глибша інтеграція на основі підходу «більше за більше». Тобто чим більший прогрес країн-партнерів у здійсненні реформ, тим більшу підтримку вони отримують з боку ЄС. Інтеграція до внутрішнього ринку ЄС, енергетична безпека, «зелений» курс ЄС, діджиталізація, охорона здоров’я, — це ті сфери, які цікаві Україні для поглиблення співпраці», — відзначив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр України також підкреслив, що нагальним питанням є посилення безпекового виміру співробітництва в рамках Східного партнерства, передусім у протидії гібридним загрозам Російської Федерації у регіоні.

  Окремо очільник українського Уряду наголосив, що членство України в НАТО суттєво посилить східний фланг Альянсу та зміцнить загальноєвропейську безпеку в цілому. Україна сподівається на підтримку Німеччини у питанні надання нашій державі Плану дій щодо членства в НАТО.

  Під час зустрічі сторони також обговорили питання окупації Криму та порушення прав людини на окупованих Росією українських територіях. Денис Шмигаль відзначив, що Україна очікує від Німеччини та Європейського Союзу активної ролі в роботі Кримської платформи, яка має стати майданчиком для координації міжнародних зусиль для захисту прав людей у Криму та деокупації півострова.

  «Президент України запросив понад 100 світових лідерів, включно з Канцлером Ангелою Меркель, для участі в Кримській платформі. Ми пропонуємо Німеччині очолити один із напрямів діяльності Платформи, який може бути пов’язаний із захистом прав людини, або пом’якшенням економічних наслідків від діяльності РФ для держав Чорноморського регіону», — зазначив Денис Шмигаль.

  Також Глава українського Уряду подякував Німеччині за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Спільно з європейськими партнерами Україна продовжить вимагати від Росії доступу представників Міжнародного комітету червоного хреста та управління Верховного комісара ООН з прав людини до окупованих територій.

  Україна очікує на прискорення інтеграції з ЄС у рамках ініціативи Східне партнерство — Денис Шмигаль під час зустрічі з Президентом Німеччини Україна очікує на прискорення інтеграції з ЄС у рамках ініціативи Східне партнерство — Денис Шмигаль під час зустрічі з Президентом Німеччини Україна очікує на прискорення інтеграції з ЄС у рамках ініціативи Східне партнерство — Денис Шмигаль під час зустрічі з Президентом Німеччини