• In English
 • Україна, Молдова і Грузія домовилися про створення спільної платформи для протидії гібридним методам впливу РФ

  13 листопада у Молдові відбулася тристороння зустріч за участі Віце-прем’єр-міністра з питань реінтеграції  Молдови Христини Лєсник, Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадима Черниша та Державного міністра з питань примирення та громадянської рівності Грузії Кетеван Цихелашвілі.

  Це перша в історії тристороння зустріч, в якій взяли участь представники урядів, які безпосередньо задіяні у вирішенні питань мирного врегулювання конфліктів, а також реінтеграції непідконтрольних та окупованих Російською Федерацією територій у Молдові, Україні та Грузії. Така зустріч стала передумовою для створення Тристоронньої платформи, що дозволить напрацьовувати спільні підходи для протидії гібридним методам впливу Російської Федерації.

  Під час зустрічі сторони обговорили пріоритетні напрями роботи, що потребують спільних міждержавних підходів, вивчення та аналізу методів впливу РФ на населення непідконтрольних та окупованих територій України, Грузії та Молдови.

  Зокрема, сторони домовилися про наступне: створення міждержавної платформи; обмін досвідом реінтеграційної політики трьох держав; обмін досвідом у сфері дотримання прав людини на непідконтрольних та окупованих територіях України, Грузії та Молдови; створення механізму оцінки ризиків та аналізу ситуації на непідконтрольних та окупованих територіях України, Грузії та Молдови.

  Міністр Вадим Черниш підкреслив важливість створення такої платформи, а також ініціював підписання відповідного меморандуму: «Створення спільної платформи між нашими трьома державами, що постраждали від агресії Російської Федерації, стане  майданчиком з обміну досвідом, напрацювання нових ідей, щоб у подальшому уникнути повторення помилок і використати кращий досвід. Україна, Грузія і Молдова мають спільну проблему, а отже, і шляхи протистояння маємо напрацьовувати спільні. У Меморандумі про співпрацю ми передбачаємо ключові напрямки роботи, про які вже домовилися і, можливо, запропонуємо нові. Однак наша співпраця стосується виключно мирних шляхів врегулювання конфліктів. Сучасні конфлікти вимагають сучасних рішень, а рішення будуються на основі не тільки власного досвіду, але й на основі аналізу досвіду інших держав».

  В рамках роботи платформи передбачається участь керівників профільних підрозділів трьох держав на постійній основі та періодичні зустрічі на рівні міністрів.

   «Наступним кроком стане підписання Меморандуму  між профільними урядовими установами Молдови, України та Грузії. За попередньою домовленістю ми маємо підписати документ у грудні. Основними елементами цієї співпраці стане захист прав людини, питання безпеки, а також обмін досвідом», –  зазначила  Віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції  Молдови Христина Лєсник.

  Міністр з питань примирення та громадянської рівності Грузії Кетеван Цихелашвілі підтримала ініціативи, а також зазначила важливість напрацювання спільних комунікаційних повідомлень: «Не менш важливим питанням залишається напрацювання комунікаційного напрямку, адже пропагандистська машина Російської Федерації вводить в оману наші народи, які вимушені жити в умовах окупації та контролю держави-агресора. Ми маємо інформувати і нагадувати усьому світові, що права людей, які вимушені жити в окупації, щодня порушуються. У грудні в Грузії ми будемо проводити конференцію щодо захисту прав людини на окупованих територіях, куди запрошуємо наших колег з України та Молдови. На мою думку, обговорення на конференції стане чудовим продовженням роботи платформи».

  «Ми розглядаємо роботу цієї платформи не лише на рівні чиновників, а перш за все на рівні друзів, які обмінюються досвідом. І ми повинні підтримувати цей тренд не тому, що це важливо з політичної точки зору, а тому, що цього потребують наші люди, наші народи», – підкреслив Вадим Черниш.