• In English
 • Україна має стати лідером із імпортозаміщення картоплі, – Роман Лещенко

  За останні 10 років в Україні зменшилася кількість виробництва картоплі – з 24 тисяч тонн до 20,8 тисячі тонн. За валовим виробництвом картоплі Україна посідає серед провідних країн світу четверте місце. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час прес-конференції «Перспективи розвитку картоплярства в Україні та державна підтримка» в рамках ІІ Всеукраїнського дня картоплі «Картопляний блокчейн 2021», яка триватиме упродовж 26-27 серпня на Херсонщині.

  «Наша держава має взяти чітке лідерство в питанні виробництва картоплі. 4-те місце у світі – це не наш максимум, бо ми знаємо, що можемо більше. І той факт, що наші сусіди через різні механізми по імпорту намагаються завоювати наш ринок тільки посилює наше розуміння, що нам треба рухатися швидше. І ми рухаємося. Робоча група Мінагро, яка включає представників нашого відомства, Мінекономіки, Держпродспоживслужби, НААН, Української асоціації виробників картоплі та Української плодоовочевої асоціації, вже розробила проект постанови Уряду «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробників картоплі». Документ перебуває вже в Мін’юсті і проходить правову експертизу. Після цього буде спрямований на розгляд Уряду», – зазначив Роман Лещенко.

  За його словами, проектом передбачена держпідтримка с/г товаровиробників та безповоротна компенсація до 50% вартості (без урахування ПДВ) нового будівництва холодильників для зберігання власно вирощеної картоплі (картоплесховищ), цехів для її первинної переробки, побудованих і введених в експлуатацію.

  Проект створить умови для розвитку галузі картоплярства, забезпечить українців високоякісною картоплею та продуктами її переробки. Програма також допоможе стабілізувати ціну на картоплю упродовж року.

  «Ми хочемо показати країні успішні результати реалізації цього проекту, аби на 2022 рік закласти фундаментальну потужну програму та показати приклади ефективного господарювання, формування доданої вартості та розвитку сучасної інфраструктури. Але найголовніше – досягти ціль, яку ставимо перед собою: стати лідерами з імпортозаміщення картоплі», – наголосив Роман Лещенко.

  Міністр підкреслив, що об’єднання та синергія громадських організацій виробників картоплі вражає і є гарним прикладом для наслідування. «Така згуртованість мене особисто дуже надихає. Сподіваюся, цей захід дасть можливість отримати зворотній зв'язок і розуміння, де ми можемо ще підсилити та в рамках бюджету розширити цю програму підтримки», – резюмував Роман Лещенко.

  Довідково

  Всеукраїнський день картоплі «Картопляний блокчейн-2021» – спеціалізований захід Української асоціації виробників картоплі, що охоплює увесь виробничий ланцюжок у картоплярстві – від вибору сортів картоплі, техніки та технологій садіння, вирощування, зрошення, збирання, транспортування. На заході також будуть представлені технології сортування й зберігання. Організатор виставкової зони – ТОВ «ДЛГ Україна».

  Цьогорічне місце проведення заходу – ФГ «Аделаїда» (с. Чулаківка Херсонської обл.).