• In English
 • Україна ініціювала в Женеві спільну заяву від імені майже шестидесяти держав про негативний вплив дезінформації на права людини
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 02 липня 2021 року о 16:09

  2 липня Україна виголосила спільну заяву про негативний вплив дезінформації на права людини від імені майже шестидесяти держав, у тому числі США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Японії, Латвії, Литви, Польщі. Ініційована Україною заява була виголошена під час роботи 47-ї сесії Ради ООН з прав людини в Женеві.

  Ця ініціатива стала продовженням кроків України в контексті активізації міжнародних зусиль задля боротьби з дезінформацією, зокрема на основі правозахисного підходу.

  У заяві дезінформація визначається як виклик для демократії, суттєва загроза правам людини та руйнівний фактор глобального порядку в умовах пандемії COVID-19.

  «Дезінформація може підірвати свободу висловлення думок, сприяти дискримінації проти меншин, втручатися в приватне життя людей та перешкоджати поширенню інформації», - зазначається в документі.

  Україна та інші держави-підписанти заяви закликали усіх зацікавлених сторін до консолідованих зусиль для подолання дезінформації шляхом зміцнення прав людини, просування принципів рівності та недискримінації.

  В українській ініціативі приділяється окрема увага зусиллям держав як основних гарантів реалізації прав людини із зміцнення стійкості суспільств проти дезінформації.

  «Будь-яка політика чи законодавство в сфері протидії дезінформації повинні поважати права людини та основні свободи відповідно до міжнародного права. Ми закликаємо всі держави утримуватися від проведення та спонсорування дезінформаційних кампаній, засуджувати такі дії та боротися з дезінформацією при повній повазі до прав людини», - йдеться у заяві.

  Повний текст заяви (мовою оригіналу): https://geneva.mfa.gov.ua/en/news/joint-statement-impact-disinformation-human-rights-47th-session-human-rights-council