• In English
 • Україна ініціювала в ООН обговорення феномену російської пропаганди і фейкових новин
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 10 травня 2018 року о 12:26

  У рамках роботи 40-ї сесії Комітету ООН з питань інформації 9 травня в штаб-квартирі ООН за ініціативи України відбулося обговорення феномену російської пропаганди та фейкових новин. З відповідними презентаціями виступили представники українських неурядових організацій StopFake.org та VoxUkraine. Модерувала дискусію речник МЗС України Мар’яна Беца.

  Під час заходу було зазначено, що пропаганда та фейкові новини є елементами гібридної війни, яку веде Росія проти України та інших держав світу. Наголошено, що за понад чотири роки протидії російській агресії українська сторона накопичила чималий досвід та розробила інструменти для боротьби із російською пропагандою і фейковими новинами. Як засвідчило засідання, цей досвід є цікавим для міжнародного співтовариства, адже Росія шляхом дезінформації намагається впливати на внутрішню ситуацію в різних куточках cвіту.

  У ході дискусії висловлювалися також думки про те, що ООН має посилити зусилля в контексті вироблення глобальної політики боротьби із фейками і пропагандою.

  Окрім делегацій держав-членів ООН, на заході також були присутніми ветерани «Невидимого Батальйону» - українського документального кіноальманаху про жінок в умовах бойових дій. Прем’єрний показ стрічки, одним із партнерів якого виступило Постійне представництво України при ООН, відбувся у Нью-Йорку 7 травня.