• In English
 • Україна і ЄС мають консолідувати зусилля щодо протидії викликам енергетичної безпеки у регіоні, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 12 жовтня 2021 року о 17:00

  На законодавчому рівні існують всі механізми для реагування на ситуацію, що склалася із постачанням газу до Європи.

  Про це заявив Міністр енергетики Герман Галущенко під час свого виступу на саміту Україна – ЄС.

  Для протидії газовій монополії Росії необхідно застосування європейського законодавства до всіх газопроводів, що проходять територією Європи, зокрема, Північного потоку-2 та Турецького потоку і його продовження.

  «Ми розраховуємо, що Європейська комісія знайде необхідні важелі, щоб застосувати вимоги Третього енергопакету до газопроводів та інтерконекторів у Сербії, Угорщині, Румунії і Болгарії. Крім того, Україна має бути повноцінно залучена до процесу оцінки звіту німецького регулятора щодо сертифікації Північного потоку-2», – заявив Міністр енергетики.

  Герман Галущенко наголосив на тому, що Україна має значний потенціал для забезпечення стабільного газопостачання до Європи.

  «Українська газотранспортна система – єдиний маршрут, яким до ЄС можна доставити значні додаткові обсяги газу. Він потужний, гнучкий і працює повністю за європейськими правилами. Наші підземні газосховища обсягом біля 32 млрд куб. м – найбільші в Європі. Ці потужності мають бути використані для створення стратегічних резервних запасів на випадок потенційних криз, таких як переривання поставок чи значні цінові коливання через дії монополіста», - наголосив Міністр.