• In English
 • Україна і Велика Британія поглиблять співпрацю у трансформації вугільних регіонів
  Міністерство енергетики України, опубліковано 12 серпня 2021 року о 18:44

  Реформа вугільної галузі та поступова відмова від теплової генерації є важливими факторами декарбонізації та досягнення кліматичної нейтральності.  Про це заявив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонс.

  «Декарбонізація є одним з ключових завдань, які стоять перед нами. Щоб досягти мети в найближчій перспективі, потрібно вже зараз робити певні кроки в цьому напрямку. Це питання, перш за все, модернізації та заміщення теплової генерації. Другий аспект – трансформація вугільної галузі і регіонів. Для нас важливо виконати пілотний проект з трансформації і поширити цей досвід на інші шахти», - зазначив Герман Галущенко.

  Міністерство енергетики вже співпрацює з британською стороною у реалізації пілотного проекту трансформації однієї з вугільних шахт і готове до зустрічей на робочому рівні з представниками міжнародної консалтингової компанії Environmental Resources Management для якнайшвидшого завершення відбору шахти та запуску проекту. Сторони обговорили технічні питання та погодили способи пришвидшення реалізації проекту.

  Міністр енергетики також наголосив, що Міненерго тісно співпрацює з Міністерством розвитку громад та територій у питанні трансформації вугільних галузей.

  «Наш рух в напрямку декарбонізації сам по собі абсолютно правильно модернізує економічну складову. Водночас відмова від викопних видів палива буде відбуватися поступово та паралельно зі справедливою трансформацією вугільних регіонів. Для нас на першому місці стоїть соціальний аспект – перекваліфікувати людей, забезпечити їх робочими місцями, справедливо поставитись до ветеранів, які все життя працювали на шахтах», - зазначив Герман Галущенко.

  Крім того, під час зустрічі також обговорили питання енергетичної безпеки, інтеграції України до європейських енергетичних ринків і, відповідно, реформування українського енергосектору, шляхи скорочення шкідливих викидів для реалізації цілі Другого національно визначеного внеску до Паризької угоди.