• In English
 • Україна і США підписали спільну заяву щодо співпраці в сферах енергетики і клімату
  Міністерство енергетики України, опубліковано 31 серпня 2021 року о 20:50

  Сьогодні Міністр енергетики України Герман Галущенко та Секретар з питань енергетики Дженіфер М. Гренголм підписали спільну заяву Департаменту енергетики США та Міністерства енергетики України щодо посилення двосторонньої співпраці в сферах енергетики та клімату. Документ підписано в присутності Президента України Володимира Зеленського, який перебуває з робочим візитом у Сполучених Штатах Америки.

  «Сьогодні ми починаємо Стратегічний діалог з енергетики та клімату з американськими партнерами, як ключовий інструмент постійної співпраці в енергетиці між США та Україною. В нас спільні цілі, серед яких ключовими є декарбонізація енергетичної галузі та досягнення високого рівня енергетичної безпеки та стабільності в Східній Європі», - наголосив Герман Галущенко.

  Документ фіксує готовність США допомагати Україні у питаннях розвитку конкурентоспроможних та прозорих енергетичних ринків, декарбонізації економіки та зміцнення енергетичної безпеки. Передбачається взаємовигідне партнерство у сферах ядерної енергетики, сонячної та вітрової енергії, водню, накопичення енергії тощо.

  «Маємо спільне бачення з Секретарем Гренголм  - кліматичні цілі, скорочення викидів - у фокусі розвитку енергетичної галузі. Україна розпочинає реалізацію проекту декарбонізації енергетики, і мені було важливо - та вкрай приємно - почути про підтримку цього проекту від наших партнерів з Міністерства енергетики США», - зазначив Герман Галущенко.