• In English
 • Україна і США мають поглибити стратегічний енергетичний діалог, - Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 10 серпня 2021 року о 17:24

  Стратегічний енергетичний діалог – це ефективний інструмент для посилення співпраці з метою побудови ефективної та стійкої енергетичної системи, а також пришвидшення процесів декарбонізації через трансформацію енергетичної галузі, підвищення енергетичної безпеки та взаємовигідного партнерства в галузі ядерної енергетики.

  На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін та директором місії USAID Джеймсом Хоупом у рамках підготовки візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки.

  «Під час візиту до Сполучених Штатів для нас важливо обговорити перспективи поглиблення стратегічного енергетичного діалогу. Це питання тісно пов’язано з кліматичними змінами і стосується завдань, які ми ставимо перед собою щодо декарбонізації через трансформацію енергетичної галузі і енергетичну безпеку», – зазначив Герман Галущенко.

  Він наголосив, що Україна поставила амбітну ціль в рамках Другого національно визначеного внеску до Паризької угоди – скоротити шкідливі викиди порівняно з 1990 роком на 65% до 2030 року. Основні завдання покладаються на енергетичну галузь, зокрема – скорочення теплової генерації.

  «Ми будемо виводити застарілі блоки теплових електростанцій, які зношені на 90%. Разом із синхронізацією із європейською системою ENTSO-E та інтеграцією України до європейських енергоринків це стане важливою частиною процесу загальної декарбонізації електроенергетики Європейського Союзу», – зазначив Міністр енергетики.

  Герман Галущенко також закцентував увагу на співпраці України і США у сфері атомної енергетики.

  «Атомна енергетика – та сфера, де ми вже успішно співпрацюємо і маємо багато можливостей посилити співпрацю. Вбачаю значний потенціал поглиблення партнерства з компанією Westinghouse – це стосується і безпеки, і добудови нових блоків, і постачання ядерного палива», – зазначив Міністр.