• In English
 • Україна і ФРН демонструють високий рівень співпраці і налаштовані на поглиблення секторальної взаємодії, – зустріч Федерального канцлера з Главою Уряду
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 листопада 2018 року о 12:26

  Україна і Федеративна Республіка Німеччина демонструють високий рівень співпраці, разом реалізують різні ініціативи, направлені на імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також налаштовані на поглиблення секторальної взаємодії.

  Про це йшлося під час перемовин між Федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Глави Урядів напередодні відкрили Третій німецько-український діловий форум, який став ключовою подією «Українського економічного тижня в Берліні».

  Економіка стала однією з тем двосторонніх переговорів, адже Німеччина є країною-партнером номер один для України у Європі та входить до п’ятірки наших найбільших торговельних партнерів у світі.

  Володимир Гройсман наголосив, що сьогодні Уряд України має 5 пріоритетів своєї діяльності. Серед них - забезпечення економічного росту, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, забезпечення верховенства права та протидія корупції, підвищення якості державного управління та державних послуг, відновлення безпеки держави та громадян.

  «Україна показала себе як відкрита країна, і німецький бізнес зацікавлений працювати тут. Україна сприймається як місце, куди можна і треба вкладати інвестиції», – сказала Ангела Меркель.

  «Ми ведемо ефективне та повне реформування енергетичної галузі. І тут взаємодія з європейськими, зокрема німецькими партнерами, є ключовою. Ми зацікавлені у спільній реалізації проектів з диверсифікації джерел постачання енергоносіїв та посилення енергетичної безпеки України», – сказав Володимир Гройсман.

  У цьому контексті він запропонував активізувати дискусії щодо спільного управління українською газотранспортною системою, яка є надійним і ефективним засобом транспортування російського газу до європейських споживачів.

  Сторони також торкнулися ситуації в Азовському морі та на Донбасі.

  «Я хочу підбадьорити Україну і закликаю не звертати з курсу реформ. Хочу подякувати Главі Уряду за Ваш внесок у справу змін в Україні, – сказала Ангела Меркель. – І тут принциповим питанням постає питання санкцій. Ми ж їх ввели не просто так. Ми показали, що країни поряд з Росією мають право на власний розвиток. Україна прийняла рішення про незалежність – і в тому числі в Криму та на Донбасі. І ми надали Україні гарантії – згідно з Будапештським меморандумом. І зараз ми зобов’язані виконати обіцянку».

  Україна і ФРН демонструють високий рівень співпраці і налаштовані на поглиблення секторальної взаємодії, – зустріч Федерального канцлера з Главою Уряду