• In English
 • Україна готова завоювати нові ринки зерна внаслідок зміни світової кон’юнктури, - Владислава Магалецька

  Україна готова до завоювання нових експортних ринків зерна через сприятливу світову кон’юнктуру. Про це заявила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, коментуючи звіт «Зерно: світові ринки та торгівля» Міністерства сільського господарства США (USDA). 

  USDA підвищило прогноз експорту української пшениці у поточному маркетинговому році на 2,5 мільйона тонн, порівняно з попереднім, травневим прогнозом. Американські експерти очікують, що Україна експортує рекордні 23,5 мільйона тонн пшениці. Також порівняно з попереднім прогнозом має зрости й експорт української кукурудзи – до 32 мільйонів тонн.

  Владислава Магалецька наголосила, що Держпродспоживслужба разом з Міністерством економіки України працюють над тим, щоб допомогти українським аграріям у безперешкодному експорті зернових.

  «Ми готові працювати фактично в режимі «відкритого вікна» для наших експортерів. Водночас закликаємо і бізнес проявити максимальну відповідальність так, щоб зерно, яке ми відправляємо на експорт, відповідало всім необхідним нормам та вимогам», – заявила Владислава Магалецька.

  За перші шість місяців 2021 року Держпродспоживслужба забезпечила фітосанітарний контроль при експорті 18,4 млн тонн зернових та олійних культур. У тому числі 13,5 млн тонн кукурудзи, майже 4 млн тонн пшениці, 350 тис. тонн ячменю та понад 390 тис. тонн сої.

  Держпродспоживслужба відіграє важливу роль у ефективності українського експорту. Її завданням є подолання технічних перешкод у торгівлі та забезпечення державних гарантій щодо дотримання вимог країн-партнерів.