• In English
 • Україна готова впроваджувати якісно нові підходи до системи охорони праці на підприємствах ПЕК

  Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Міністра Юлія Підкоморна зустрілася з Генеральним секретарем секції гірничо-добувної промисловості Міжнародної організації соціального забезпечення (МОСЗ) Гельмутом Іннесом.

  Зустріч проведена в межах робочого візиту пана Гельмута Іннеса до Києва з метою ознайомлення державних органів, профспілок, об’єднань роботодавців, фахівців з безпеки праці України  із першою глобальною превентивною стратегією у галузі безпеки та гігієни праці «VISION ZERO» (Прагнення до нульового травматизму). http://visionzero.global

  Пан Гельмут Інесс ознайомив з перевагами долучення до стратегії «VISION ZERO» та зазначив, що вже приєдналися понад 50 країн та тисячі підприємств по всьому світі.

  Розроблена МОСЗ стратегія Vision Zero або «Нульовий травматизм»   демонструє якісно новий підхід до організації профілактики, що об'єднує три напрямки - безпеку, гігієну праці і благополуччя працівників. Стратегія пропонує концепцію семи «золотих правил», реалізація яких  буде сприяти роботодавцю у зниженні рівня виробничого травматизму і професійної  захворюваності.  До розробки цих рекомендацій було залучено понад 1000 фахівців з безпеки праці з усього світу. Це готові інструменти для розробки і реалізації стратегії охорони праці на будь-якому підприємстві. Інтерес до цієї стратегії постійно зростає.  

  Юлія Підкоморна зазначила, що на підприємствах ПЕК, які належать до сфери управління Міненерговугілля, запроваджується ризико-орієнтований підхід щодо запобігання травмуванню та професійним захворюванням, здійснюється формування культури безпеки праці та поширення кращих світових і вітчизняних практик, підвищення рівня обізнаності кожного працівника підприємства.

  «Ми готові до впровадження нових проектів та націлені на співробітництво у сфері охорони праці», - зазначила Юлія Підкоморна.

  Учасники зустрічі обговорили можливості перспектив реалізації стратегії «VISION ZERO» на підприємствах паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) України. Йшлося, зокрема, про можливості проведення семінарів та конференцій, тренінгів, підготовку тренерів, обмін досвідом тощо.

  За словами пана Гельмута Інесс, долучення до проекту стане потужним сигналом для внутрішньої та міжнародної аудиторії, що Україна (через  Міністерство енергетики та вугільної промисловості України) сповідує прихильність до сучасних світових підходів щодо безпеки праці. Підприємства ПЕК матимуть змогу отримати доступ до методичної та методологічної бази запровадження стратегії «Vision Zero», а також до кращих практик реалізації цієї стратегії.

  У зустрічі взяли участь заступник начальника Управління - начальник відділу охорони праці Управління охорони праці, промислової безпеки та цивільного захисту Ігор Ященко, головний спеціаліст відділу охорони праці Управління охорони праці, промислової безпеки та цивільного захисту Ніна Поліщук та керівник компанії «Промислова безпека» Андріан Галач.