• In English
 • Україна готова до нового етапу у відносинах із США, – Ольга Стефанішина
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 грудня 2020 року о 19:02

  Про це у вітальному слові зазначила Ольга Стефанішина, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, у рамках другого дня міжнародної конференції «Україна у Вашингтоні та за його межами. Розбудова і зміцнення партнерства через інновації та реформи».

  «Важко переоцінити двопартійну підтримку США в останні шість років у реформуванні України і захисті від зовнішньої агресії. Військова допомога і санкційний тиск на Росію, зокрема протидія Північному потоку-2, допомагають нам і далі у цій боротьбі. Україна готова бути одним з ключових союзників в регіоні для США. Ми сподіваємось на систематичне партнерство», - відзначила Ольга Стефанішина.

  Віце-прем'єр-міністр відзначила, що Україна як партнер НАТО з розширеними можливостями прагне поглибити співробітництво з Альянсом для матеріалізації декларації Бухарестського саміту 2008 року:  «Ми розраховуємо на підтримку США в тому, щоб Україна нарешті стала членом НАТО: для України дуже важливим став би чіткий сигнал, що Альянс готовий рухатись з Україною разом у напрямку майбутнього членства. Це б значно пришвидшило внутрішні трансформації в нашій країні, без цього сигналу ми залишаємось у загрозливому безпековому вакуумі, а це - наче запрошення для Росії до ще більшої агресії».

  Вона підкреслила, що Чорне море – це ключова сфера поглиблення співробітництва з НАТО, а лідерство Сполучених Штатів є ключовим у тому, аби регіон Чорного моря став стратегічним для трансатлантичної безпеки і стабільності в регіоні, яка наразі зруйнована через агресію Росії.

  Ольга Стефанішина додала, що Україна для майбутнього членства в НАТО вже значним чином модернізувала свої Збройні Сили і наблизила їх до стандартів Альянсу.

  «Ми  сподіваємось, що США продовжать і посилять свої зусилля у процесі мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Також важко переоцінити роль, яку б Сполучені Штати могли б зіграти у просуванні «Кримської платформи» – переговорного майданчика для деокупації Криму», – відзначила Віце-прем'єр-міністр.

  Серед пріоритетів українсько-американської співпраці в сфері безпеки Ольга Стефанішина назвала спільні військові навчання, реформування українського сектору безпеки та оборони за стандартами та принципами НАТО, американські інвестиції у військово-промисловий комплекс України, спільне оборонне виробництво, а також превентивну протидію гібридним загрозам від Росії шляхом більшої співпраці в галузі кібербезпеки та протидії дезінформації.

  «Попри спроби окремих сил підірвати антикорупційні реформи і верховенство права загалом, позиція лідерів України залишається незмінною – захистити реформи, стати сильною, успішною демократичною країною. Ми готові розпочати новий етап у американсько-українських відносинах для кращого майбутнього демократії і безпеки», – наголосила Ольга Стефанішина.

  Довідково

  Міжнародну конференцію «Україна у Вашингтоні та за його межами. Розбудова і зміцнення партнерства через інновації та реформи» 15-16 грудня 2020 року проводить американська некомерційна організація Фундація США - Україна у співпраці з Посольством України в США.

  Цьогоріч серед головних тем - вплив президентських виборів у США 2020 року на стратегічні партнерства з Україною, безпекові питання в регіоні Східної Європи, прогрес реформ в Україні, співпраця України з США у військовій, безпековій, економічній сферах, інвестиціях, інноваціях, енергетиці, IT, космічній сфері і біотехнологіях.

  У заході беруть участь понад 60 спікерів: члени Конгресу США, урядовці, дипломати, експерти, представники бізнес-сектору і стартапів.