• In English
 • Укравтодор: Інформація щодо реконструкції прикордонної інфраструктури у рамках українсько-польського договору про надання кредиту
  Державне агентство автомобільних доріг України, опубліковано 07 лютого 2020 року о 17:37

  У зв’язку зі зростанням у останні дні запитів від медіа та громадськості щодо реконструкції прикордонної інфраструктури Укравтодор повідомляє, що Договір між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги знаходиться під постійним контролем відомства.

  Підрядні організації та служби автомобільних доріг у Львівській та Волинській областях проводять щотижневі наради з метою якнайшвидшого початку виконання робіт з капітального ремонту на ділянках автомобільних доріг на українсько-польському кордоні.

  Лише у травні 2019 року польська сторона офіційно погодила договори служб автомобільних доріг у Львівській та Волинській областях з підрядними організаціями, так вказані договори набули чинності 29 травня 2019 року.

  На виконання умов Міжурядового Договору, в липні та серпні 2019 року підрядним організаціям згідно з умовами укладених договорів було виплачено авансові платежі на загальну суму 5,818 млн євро, що стало початковою точкою реалізації робіт з проектування та капітального ремонту.

  Наразі підрядними організаціями здійснюється підготовка до початку виконання робіт у рамках реалізації Міжурядового Договору, а саме ведеться робота з розроблення проектно-кошторисної документації. У цьому контексті виникає багато практичних питань, які потребують вирішення як польською, так і українською стороною в частині прикладного застосування умов Міжурядового Договору.

  Зі свого боку Укравтодор проводить безпосередні постійні консультації та зустрічі з Міністерством фінансів України, а також митними та податковими службами України щодо врегулювання застосування норм Міжурядового Договору та законодавства України.

  Для підведення підсумків щодо укладення контрактів та вирішення проблемних питань Мінфін України листом від 27.12.2019 звернувся до Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща з пропозицією організувати засідання українсько-польської експертної групи з питань реалізації інвестиційних проектів у рамках Міжурядового Договору (у тому числі за участю представників Банку національного господарства Республіки Польща) у м. Львові, або на державному пункті пропуску у лютому 2020 року. Відповідь від Польської Сторони очікується.

  Також, відповідно до звернення підрядних організацій, наразі Мінфіном України ведеться робота щодо обговорення з польською стороною можливого внесення змін до Міжурядового Договору з метою вирішення усіх неузгоджених питань та якнайшвидшого початку виконання робіт на ділянках автомобільних доріг на підходах до пунктів пропусків на українсько-польському кордоні.