• In English
 • Українські медзаклади отримають ще 27 потужних генераторів для безперебійної роботи за умов можливих «блекаутів»
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 30 листопада 2023 року о 11:01

  Українські лікарні та медичні заклади освіти отримають 27 генераторів середньої потужності (13-18 кВТ). Усі вони придбані у межах співпраці МОЗ та Світового банку. Генератори будуть розподілені до Житомирської, Харківської, Тернопільської, Сумської, Рівненської, Полтавської, Луганської, Дніпропетровської, Кіровоградської областей та міста Києва. 

  Такі генератори здатні забезпечити повноцінну та безперебійну роботу медзакладів за різних критичних ситуацій. Вони спрацьовуватимуть автоматично у разі аварійного відключення електроенергії та постачатимуть напругу в мережу. Таким чином, медики зможуть працювати навіть в умовах відключень електроенергії та рятуватимуть життя та здоров’я пацієнтів.  

  Нагадаємо, що зараз медзаклади України обладнані 10 016 генераторами, які автоматично спрацьовуватимуть у разі надзвичайної ситуації. 

  Зазначимо, що у межах спільного проекту МОЗ та Світового банку через міжнародну організацію «Crown Agents» до областей загалом буде розподілено 467 генераторів. Їх доставляють відповідно до актуальних потреб кожного регіону. 

  Також нагадаємо, що нещодавно до лікарень та медичних закладів освіти було розподілено 56 генераторів великої потужності у межах співпраці МОЗ та Світового банку.