• In English
 • Українські лікарні отримали портативні рентген-системи та сучасні рентгени для діагностики та лікування
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 09 листопада 2023 року о 16:10

  До українських медзакладів поставлено 23 мобільні рентгенівські діагностичні системи «MAC D». Медобладнання поставлено у межах співпраці Міністерства охорони здоров’я та Глобального фонду.

  Таке діагностичне обладнання – це універсальні рентген-апарати з плоскопанельним детектором, що дозволяє виконати всі види рентгенографічних досліджень просто біля ліжка пацієнта.

  Також MAC D оснащений цифровою системою отримання зображень у режимі рентгенографії. Обладнання є компактним та мобільним, що суттєво спрощує процес обстеження пацієнтів.

  Крім того, високочастотний інверторний рентгенівський генератор забезпечує зниження променевого навантаження на пацієнта. Зазначимо, що з’єднати плоскопанельний детектор з апаратом можливо, використовуючи дротове або Wi-Fi-з’єднання.

  Серед переваг апарату – оснащення його вбудованим джерелом безперебійного живлення, яке захищає систему від перепадів напруги в мережі та забезпечує безперебійну роботу обладнання.

  Також у межах співпраці МОЗ та Глобального фонду для боротьби з ВІЛ та туберкульозом було закуплено для регіональних медзакладів 5 портативних рентгенів «FDR Xair» (XD2000) для покращення діагностики туберкульозу. Так, рентгенографічні апарати отримали, зокрема:

  • Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр;
  • Криворізький протитуберкульозний диспансер;
  • Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр;
  • Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр;
  • Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр.

  Цифрові портативні рентгенографічні апарати працюватимуть у сільській місцевості та у віддалених громадах, де є потреба у такому медичному обладнанні.

  Зазначимо, що портативне обладнання буде в першу чергу встановлено у тих регіонах, де мешканці мають обмежений доступ до медичної допомоги. Адже через складнощі внаслідок постійних бойових дій, обстрілів та пошкоджень інфраструктури у деяких областях надання медичної допомоги ускладнилось.

  МОЗ України продовжує забезпечувати медзаклади потрібним медобладнанням, аби попри війну пацієнти мали доступ до потрібних та доступних медичних послуг.