• In English
 • Українська селекційна школа сильна, її важливо розвивати і активно використовувати, - Тарас Висоцький
  Міністерство аграрної політики та продовольства України, опубліковано 30 листопада 2023 року о 14:45

  Напрацювання української селекційної школи можуть не лише сприяти розвитку сільського господарства, а й допомогти у відновленні ґрунтів, які забруднені внаслідок військової агресії росії проти України. Про це зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час роботи науково-практичної конференції «Внесок селекційних досягнень у розвиток агропромислового комплексу в умовах обмеженого ресурсного забезпечення та змін клімату».    

  «Українська селекційна школа сильна, важливо її розвивати і далі активно використовувати. Сподіваємося, що селекція зможе допомогти і у відновленні та відтворенні ґрунтів, там де велися або й досі ведуться бойові дії. Адже є певні технічні та енергетичні культури, які дійсно можуть очищати ґрунти, бо мають здатність абсорбувати і відповідно виводити важкі елементи», – підкреслив Тарас Висоцький.

  Він наголосив, що сьогодні перед аграріями України також стоять і виклики кліматичних змін. Зокрема, розширення зони степу на північний-захід. І важливо розвивати селекцію посухостійких рослин. 

  Під час конференції учасники обговорили інноваційні розробки в селекції агрокультур, адаптивний потенціал сортових ресурсів стратегічних агрокультур в умовах змін клімату для глобальної продовольчої безпеки та сталого розвитку. 

  Науково-практичну конференцію організовано Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства НААНУ. Участь також взяли представники науково-дослідних установ, вищих навчальних закладів, керівники та спеціалісти обласних і районних управлінь агропромислового комплексу, представники агрохолдингів, фермерських господарств та приватних фірм, міжнародних представництв.