• In English
 • Українська делегація взяла участь в Робочій групі по стратегіях та огляду Конвенції про транскордонне забруднення повітря на великі відстані

  27-31 травня 2024 року в Женеві відбулось 62 засідання Робочої групи по стратегіях та огляду Конвенції про транскордонне забруднення повітря на великі відстані. 

  Делегація України проінформувала учасників про завдану шкоду довкіллю внаслідок російської військової агресії, закликала забезпечити адекватну відповідь на ці злочини та запросила доєднатись  до реалізації Формули Миру, щоб об’єднати дії та зусилля для відновлення безпечного довкілля для всіх.

  Україну у своїх промовах підтримали представники Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Канади, Грузії, Норвегії, Швейцарії та Сполучених Штатів Америки. Делегати Європейського Союзу рішуче засудили агресію російської федерації проти України та висловили свою солідарність з народом України.

  Основна робота  в рамках засідання Робочої групи була націлена на розроблення Плану перегляду Протоколу про боротьбу з підкисленням, евтрофікацією та приземним озоном (Гетеборзький Протокол) Конвенції, який буде прийнято в грудні цього року на засіданні  Виконавчого органу. Протягом 2024-2026 років будуть проходити переговори щодо оновлення положень та додатків Гетеборзького Протоколу, а також розроблення нових механізмів гнучкості для стимулювання його ратифікації іншими країнами.

  У рамках оновлення та перегляду протоколу будуть розглядатися:

  • нові зобов’язання щодо скорочень викидів речовин, які є в протоколі;

  • технічні додатки (обхват та рівень амбіцій);

  • подальші скорочення чорного карбону;

  • розгляд щодо доповнення новими зобов’язаннями зі скорочення викидів метану, додаткові скорочення викидів аміаку;

  • нові гнучкості для ратифікації та імплементації протоколу;

  • нагальні, колективні цілі, засновані на ризику (здоров’я та екосистеми, біорізноманіття);

  • інтеграційний підхід до політик зміни клімату, енергетики та охорони повітря.

  Українська делегація запевнила, що готова брати участь у  відповідній роботі, адже перегляд протоколу є важливим процесом. Нові гнучкості та зміни в Протоколі нададуть нам можливість ратифікувати його, внести свій вклад в цілі Конвенції та стати на крок ближче до вступу України в ЄС.

  Нагадуємо, Гетеборзький Протокол, ухвалений ще у 1999 році, встановлює жорсткі граничні значення для конкретних джерел викидів і вимагає застосування найкращих методів для скорочення викидів.