• In English
 • Українцям, які традиційно віддають перевагу живим ялинкам, радимо купувати легальні свіжозрізані
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 13 грудня 2020 року о 10:53

  На цьому наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський під час прес-туру до Дорогинського лісництва Фастівського лісгоспу. Це знижує попит на незаконно вирубані дерева та штучні ялинки, що виготовляються із залишків нафтових продуктів.

  «Штучні ялинки дійсно експлуатуються багато років і тому здаються більш екологічним варіантом. Однак, варто враховувати вуглецевий слід, затрати енергії та інші ресурси при їх виробництві. Ми рекомендуємо купувати свіжозрізану ялинку з біркою, що підтверджує її легальність», - відзначив Роман Абрамовський.

  У кожній області Держлісагентство вирощує спеціальні плантації новорічних дерев. На 4,5 тис. га зростає 13,5 мільйонів новорічних ялинок. У Фастівському лісгоспі на площі 3,7 га вирощується 18,5 тис. ялин європейських. На реалізацію тут планують заготовити 350-400 дерев в залежності від попиту. При цьому, вартість таких ялинок набагато менша, ніж у лісорубів-порушників.

  Перевірити чи купуєте ви легальну ялинку досить просто. На кожній має бути бірка чи клейка стрічка.

  1. Зайдіть на сайт https://www.yalynka.info/
  2. Введіть номер з бірки.
  3. Натисніть «Перевірити».

  Актуальним є питання щодо утилізації свіжозрізаних ялинок.

  По завершенню новорічних свят люди, в більшості, викидають їх на смітник. Потрапляючи на полігон, ялинки втрачають можливість розкластися природнім шляхом та замість того, щоб перетворитися на добриво, починають активно виділяти газ. Метан підтримує процес горіння впродовж довгого часу. Одна двохметрова ялинка викидає в атмосферу 16 кілограмів CO², за підрахунками The Carbon Trust.

  Тому важливо такі ялинки здавати у спеціальні пункти прийому, що організовуються комунальними підприємствами по утриманню зелених насаджень у містах. Так, минулого року у Києві працювало 15 точок збору використаних ялинок, на які потрапило біля 14.5 тисяч дерев. Ці ялинки були відправлені на переробку, подрібнені та використані для мульчування пристовбурових лунок у нововисаджених дерев та кущів.

  Як відзначив Роман Абрамовський, наразі Міндовкілля опрацьовує з місцевими органами влади питання централізованого збору використаних ялинок для їх подальшої екологічної утилізації.