• In English
  • Україна зацікавлена в досвіді американського штату Юта у здійсненні зеленого переходу та посиленні гнучкості енергосистеми, – Ярослав Демченков
    Міністерство енергетики України, опубліковано 05 травня 2023 року о 20:18

    Заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков під час заходу, організованого Американською торговельною палатою в Україні, зустрівся з представницькою делегацією штату Юта, США, на чолі з Адамом Смітом, президентом Сенату цього штату, та за участю бізнесу.

    Американські партнери прибули до України для налагодження тісного співробітництва між державним та приватним секторами наших країн задля пришвидшення відновлення України.

    Сторони обговорили стан енергетичного сектору України та заходи щодо посилення його стійкості та відновлення, підготовку до нового опалювального сезону, а також питання розмінування енергетичної інфраструктури.

    Заступник Міністра подякував американській стороні за допомогу, яку США надають Україні у протидії російській агресії, зокрема на енергетичному фронті, та ознайомив з планами української сторони щодо відновлення і відбудови енергетичного сектору.

    “Нам цікавий досвід енергетичних компаній штату Юта щодо розвитку відновлюваних джерел енергії, зокрема сонячної генерації, частка якої стрімко зростає у вашому енергоміксі, та збереження гнучкості енергосистеми. Уряд України ухвалив Енергетичну стратегію до 2050 року, і ми будемо розвивати напрямки, які дозволять досягнути цілей кліматичної нейтральності та децентралізувати генерацію. Післявоєнна відбудова енергосектору вимагатиме суттєвої трансформації енергетичної системи, інвестицій у технології виробництва електроенергії з нульовим викидом вуглецю. Досвід штату Юта для нас цікавий через особливості трансформації енергосектору штату ”, - зазначив Ярослав Демченков.

    Починаючи з 2015 року 93% нової генерації в штаті Юта забезпечується енергією сонця. Незважаючи на те, що половина генерації електроенергії припадає на електростанції, які працюють на вугіллі, штат Юта запроваджує програму справедливої трансформації вугільних регіонів та обмежує будівництво об’єктів генерації, які не є кліматично нейтральними. Стратегічний план розвитку штату передбачає заміщення генерації, залежної від вугілля, на природний газ, а також підтримку вітрової та сонячної генерації, технологій уловлювання вуглецю. Штат Юта також активно розбудовує лінії електропередачі високої напруги для експорту електроенергії до сусідніх штатів.

    У складі делегації були представники компанії з гуманітарного розмінування, тож заступник Міністра окремо приділив увагу цьому питанню. Сторони обговорили можливість залучення американських компаній до процесу розмінування в Україні.

    «Щоб розпочати ремонтні роботи на об’єктах енергетики після деокупації, їх потрібно розмінувати. Нам потрібна підтримка іноземних партнерів, аби пришвидшити темпи розмінування енергетичної інфраструктури, зокрема інноваційні технології, спеціальна техніка та програми навчання персоналу», - зазначив Ярослав Демченков.