• In English
 • Україна запропонувала світові єдині для всіх інструменти оцінки збитків довкіллю та притягнення агресорів до відповідальності

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час Форуму “United for Justice. United for Nature” презентував проект Міжнародної довкіллєвої декларації. У форумі взяли участь міністри довкілля - Німеччини, Чехії, Болгарії, Румунії, Молдови, Литви.

  За словами очільника Міндовкілля, документ має юридично закріпити статус Глобальної платформи з оцінки збитків довкіллю внаслідок війн, анонсованої Президентом Володимиром Зеленським на СОР27. Ініціатива знайшла відображення у пункті 8 Української Формули миру.

  «Головна мета – на прикладі українських кейсів запропонувати універсальні рішення для всіх країн, які страждають від війн та збройних конфліктів. Ми пропонуємо – виробити єдині для всіх інструменти з оцінки збитків довкіллю та притягнення будь-якого агресора до відповідальності», - наголосив Руслан Стрілець. 

  За його словами, важливим треком тут є і закріплення поняття екоциду в системі міжнародного права. Вірю, що платформа – саме той майданчик, де нарешті можуть завершитися палкі дискусії, які сьогодні тривають в європейському парламенті з цього питання.

  Крім того, напрацювання Платформи дозволять включити всі злочини росії проти довкілля до Міжнародного реєстру збитків, який започаткований у Рейк’явіку.

  Розраховуємо, що багато наших партнерів приєднаються до документа. Перші відповіді очікуємо вже на конференції СОР28 у грудні.

  «Декларація має стати тим документом, який сприйматимуть абсолютно всі країни, незалежно від того, в якому часовому або кліматичному поясі вони знаходяться. А ще довести будь-якому агресору: війна – це дорого, і не тільки з точки зору вартості військової техніки, а й з точки зору збитків навколишньому середовищу», - повідомив Руслан Стрілець.

  Приєднуйтеся до цієї декларації заради unity and justice for environmental.

  Текст проекту Міжнародної довкіллєвої декларації: https://bit.ly/3tA080y