• In English
 • Україна та Нідерланди продовжать активну співпрацю в медичній сфері
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 06 жовтня 2023 року о 15:12

  Україна та Нідерланди продовжать активну співпрацю в медичній сфері. Про це йшлося на зустрічі Міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка з Послом Королівства Нідерландів в Україні Єннесом де Молом.

  «Найперше хочу подякувати за підтримку Нідерландам: народу, уряду, громадському сектору – всім, хто допомагає нам протистояти ворогу та надійно тримати медичну систему. Однак ми думаємо не лише про реагування на виклики війни, але і про майбутнє. Одним з орієнтирів Української доктрини, представленої Президентом України, є сучасна якісна медицина. Такою ми бачимо медицину України-переможниці. Рух в цьому напрямі передбачає активну міжнародну співпрацю для оновлення та відновлення медичних закладів, залучення інвестицій та розвитку державно-приватного партнерства», – сказав Віктор Ляшко. 

  Посол Королівства Нідерландів в Україні Єннес де Мол зазначив, що сфера охорони здоровʼя є однією з трьох головних пріоритетів відновлення, які визначені Урядом Нідерландів щодо України. Спільна скоординована робота – запорука успіху, адже всі проекти з відновлення мають відповідати стратегії Міністерства з розвитку з медичної системи. Учасники зустрічі обговорили можливі інструменти фінансування проектів.

  Наразі створений кластер нідерландських компаній, які зацікавлені інвестувати в Україну та брати участь у проектах відновлення. На сьогодні їх вже 20, але кількість продовжує зростати. Досягнуто домовленість про проведення зустрічі між керівництвом МОЗ та представниками бізнес-сектору Нідерландів найближчим часом, аби детальніше обговорити потенційні проекти. Основними напрямами потенційних інвестицій в медичну галузь є медична інфраструктура, фармацевтична галузь, клінічні випробування, медичний туризм, медична освіта, health tech.

  Крім цього, обговорили можливості державно-приватного партнерства в проектах будівництва та реконструкції багатопрофільних та кластерних лікарень, реабілітаційних центрів та університетських лікарень, які стануть тими центрами, що обʼєднуватимуть науку і практику заради розвитку медицини.

  Нагадаємо, нещодавно українська делегація МОЗ України на чолі з заступником Міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Мариною Слободніченко відвідала з робочим візитом Європейське агентство з лікарських засобів (European Medicines Agency, EMA) в Амстердамі. Були досягнуті домовленості про те, що ЕМА допоможе Україні в аналізі усіх фармацевтичних регуляторних органів, що діють в країнах ЄС, та надасть огляд структури та організаційних процесів кожного з них.