• In English
 • Україна та ЄС розпочинають перемовини про вступ: що це означає для цифровізації
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 15 грудня 2023 року о 19:19

  Європейська Рада ухвалила історичне рішення: Україна та ЄС розпочинають перемовини про вступ. Розділ 10 «Цифровізація і медіа» може стати одним з перших, за яким розпочнуться переговори.

  Цифровий сектор — один із лідерів єврореформ, оскільки входить до топ-5 з 33 переговорних розділів Звіту ЄК про розширення. Повний текст Звіту — за посиланням: https://neighbourhood-enlargement.ec.europa.eu/ukraine-report-2023_en

  У 2023 році Україна здійснила процедуру селфскринінгу. Це детальна оцінка відповідності українського законодавства положенням Європейського Союзу. У межах Розділу 10 «Цифровізація і медіа» ми проаналізували 499 актів права ЄС, 29 з яких імплементовано повністю, 99 — потребують імплементації, а 371 — не потребує імплементації до набуття членства (тобто будуть застосовані в Україні автоматично, з моменту членства). Ознайомитися з ключовими досягненнями та планом роботи за Розділом 10«Цифровізація і медіа» можна за посиланням — https://www.kmu.gov.ua/storage/app/sites/1/55-GOEEI/zvit_UA.pdf

  У 2024 році Україна затвердить Національну програму адаптації законодавства України до права ЄС, яка стане ключовим дороговказом до нашого членства в Євросоюзі.

  Всі акти ЄС, які зараз перебувають лише на етапі проєктів, після схвалення також стають зобов’язаннями України: Interoperable Europe Act, Gigabit Infrastructure Act, Cyber Resilience Act, eIDAS 2. Мінцифра вже розпочала роботу над їх аналізом і плануванням імплементації.